Ultima oră
Coreea de Sud - Cehia 2-1. Revenire de senzaţie a asiaticilor Coreea de Sud - Cehia 2-1. Revenire de senzaţie a asiaticilor
Mexic - Africa de Sud 2-0. Campionatul Mondial şi-a deschis porţile sub semnul spectacolului. S-au dictat trei eliminări Mexic - Africa de Sud 2-0. Campionatul Mondial şi-a deschis porţile sub semnul spectacolului. S-au dictat trei eliminări
Anderson Ceara a vorbit pentru prima dată după transferul la FCSB: "Ne vedem curând!" Anderson Ceara a vorbit pentru prima dată după transferul la FCSB: "Ne vedem curând!"
A jucat un rol cheie în aducerea lui Kopic la Dinamo, iar acum rupe tăcerea după ce croatul a plecat din Ştefan cel Mare: "La noi e o groapă fără fund în care toată lumea trebuie să arunce nişte bani" A jucat un rol cheie în aducerea lui Kopic la Dinamo, iar acum rupe tăcerea după ce croatul a plecat din Ştefan cel Mare: "La noi e o groapă fără fund în care toată lumea trebuie să arunce nişte bani"
Mexicanul Julian Quinones a marcat primul gol al turneului final Mexicanul Julian Quinones a marcat primul gol al turneului final
OFICIAL | Jose Mourinho a revenit la Real Madrid OFICIAL | Jose Mourinho a revenit la Real Madrid

George Puşcaş a tras concluziile după primul sezon în tricoul lui Dinamo: „Avem motive să fim mândri”

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 30 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

George Puşcaş le-a transmis un mesaj fanilor dinamovişti după ce trupa din Ştefan cel Mare a pierdut barajul cu FCSB.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22463092/1/dinamo-bucuresti-cfr-cluj-play-off-superliga-superbet-16-05-2026-1.jpg

 

Dinamo a ratat oportunitatea de a reveni în cupele europene după nouă ani de absenţă. Echipa pregătită de Zeljko Kopic a cedat în faţa rivalei FCSB, care şi-a asigurat calificarea în Conference League graţie golului înscris de Ofri Arad în minutul 106.

George Puşcaş nu a făcut parte din lotul lui Dinamo. Atacantul de 30 de ani nu şi-a revenit din accidentarea suferită în meciul cu CFR Cluj. Internaţionalul român a ţinut, totuşi, să transmită un mesaj suporterilor „alb-roşii”.

„Dezamăgirea este mare. Am visat cu toţii să facem încă un pas şi să ne calificăm mai departe, iar faptul că nu am reuşit doare.

Astăzi suferim împreună, dar mâine ne ridicăm împreună. Ceea ce s-a construit aici este doar începutul. Avem motive să fim mândri, să rămânem uniţi şi să privim cu încredere spre sezonul viitor.

Mulţumim pentru tot. Ne vom întoarce mai puternici”, a fost mesajul postat de atacant pe Instagram.

Andrei Nicolescu, despre starea de sănătate a lui George Puşcaş

„Am lăsat impresia că putem mai mult şi am obţinut cât ne-am propus la începutul sezonului. Mie mi-a fost frică de două lucruri.

Să nu îl pierdem pe Puşcaş şi chiar asta s-a întâmplat în dimineaţa meciului. El a fost încărcat pentru că nu a mai jucat de mult timp. A avut o microleziune. Am avut 12 zile să îl tratăm pentru partida aceasta. A simţit din nou dureri şi în ziua meciului ne-am dat seama că nu puteam să îl folosim.

Mi-a fost frică şi să nu luăm gol până în minutul 10. Le-am spus şi apropiaţilor. Parcă anticipam asta. Îmi vine să mă bat peste gură. Nu s-au aliniat astrele pentru noi aseară. Parcă am avut o premoniţie. M-am ofticat că m-am gândit la asta”, a spus preşedintele lui Dinamo.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele