VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

George Puşcaş dă semne bune înainte de EURO. A marcat din nou pentru Bari, dar are puţine reuşite stagionale

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 13 apr 2024

Bari a pierdut în deplasare, scor 1-2, cu formaţia Como, în etapa a 33-a din Serie B. Golul oaspeţilor a fost înscris de atacantul român George Puşcaş, care a bifat al treilea gol stagional.

La Como, George Puşcaş a avut o ocazie de a înscrie în minutul 37, dar nu a găsit poarta dintr-o poziţie optimă, iar gazdele au replicat un minut mai târziu, când Gabrielloni a deschis scorul. Como a mai ratat două ocazii de gol, în minutele 45+1 şi 50, pentru ca în minutul 60 Da Cunha să nu mai greşească şi să majoreze avantajul pentru gazde.

Puşcaş a încercat poarta lui Semper în minutul 62, însă goalkeeperul lui Como a scos excelent, dar românul a reuşit totuşi să înscrie în minutul 90, stabilind scorul final, Como – Bari 2-1. George Puşcaş a fost integralist la Bari.

În clasament, Como este a doua, cu 64 de puncte, în timp ce Bari se află pe poziţia a 17-a, cu 35 de puncte.

Într-un alt meci, Pisa a învins cu 3-1 pe Feralpisalo. Mijlocaşul român al Pisei, Marius Marin, a fost integralist, în timp ce Denis Herghelegiu a rămas pe bancă la Feralpisalo.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 33-a din Serie B: Cittadella – Ascoli 0-0; Como – Bari 2-1; Cremonese – Ternana 1-2; Pisa –Feralpisalo 3-1; Sampdoria – Sudtirol 0-1.