Ultima oră
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV
Mihai Stoica, reacţie după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV Mihai Stoica, reacţie după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV
Patrik Schick şi-a anunţat retragerea de la naţională. ”În fotbalul ceh trebuie să se schimbe multe lucruri” Patrik Schick şi-a anunţat retragerea de la naţională. ”În fotbalul ceh trebuie să se schimbe multe lucruri”

Gest superb făcut de fanii celor de la UTA pentru jucători, după eşecul cu FCSB

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 8 dec 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20498189/1/fcsb-uta-arad-liga-1-casa-pariurilor-5-12-2021-1.jpg

FCSB a învins, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa UTA Arad, în etapa a 18-a din Casa Liga 1. Gazdele au marcat din două penalty-uri controversate. Au înscris: Tănase '22 (p), '81 (p) / Roger '72.

Cătălin Nathan Juncan, un arădean stabilit în America, alături de câţiva apropiaţi vor oferi o primă fotbaliştilor, ca pansament pentru eşecul cu cântec din etapa precedentă, când centralul Marian Barbu a greşit grav.

„Familia UTA, din nou unită la greu!

După gestul emoţionant de solidaritate cu peluza şi clubul UTA, înregistrat în circumstanţele amenzii primite ca urmare a torţelor aprinse în stadion, familia utistă îşi dovedeşte din nou spiritul de unitate. La iniţiativa lui Cătălin Juncan şi a grupului său de prieteni, cu susţinerea financiară a lui Cătălin Juncan şi a clubului UTA şi în organizarea Suporter Club UTA, familia utistă oferă echipei o primă, ca o reparaţie morală pentru băieţii noştri care au luptat admirabil împotriva a 14 adversari.

Cu toţii am trecut duminică seara prin momente de stupoare, furie, frustrare şi revoltă, ca urmare a arbitrajului scandalos din meciul cu FCSB, care ne-a privat de o victorie binemeritată. Dincolo de încărcătura negativă a trăirilor noastre, există însă nişte oameni care trăiesc şi mai intens această dezamăgire: este vorba despre cei care au muncit efectiv în teren şi nu s-au putut bucura de roadele muncii lor. Unii dintre noi am trăit în viaţă experienţa unui furt la care am fost supuşi, aşa că înţelegem sentimentul de umilinţă şi profundă nedreptate pe care îl induce o asemenea situaţie. Acesta este motivul pentru care dorim să le dovedim jucătorilor noştri că sloganul „pentru noi sunteţi victorioşi“ nu este doar o metaforă. Nu le putem oferi punctele furate, dar le putem oferi o răsplată materială pentru munca lor.

Cunoscând caracterul băieţilor din vestiar, suntem convinşi că banii pierduţi sunt ultimul lucru la care s-au gândit în urma meciului cu FCSB. Însă orice om care a muncit măcar o zi din viaţa lui, ştie că banii simbolizează de fapt recunoaşterea muncii prestate şi a valorii ei. Noi credem că echipa UTA merită aceşti bani, pentru că a muncit şi a făcut-o foarte bine. Dorim de asemenea ca prin acest gest să contribuim şi la ridicarea moralului jucătorilor în perspectiva meciului de sâmbătă. Sperăm ca orgoliul vostru personal şi profesional, îngemănat cu susţinerea de care aveţi parte din partea clubului şi a suporterilor, să vă întărească şi să vă unească!

Pentru noi UTA a câştigat meciul cu FCSB! Pentru noi doar UTA contează!

Familia UTA”,
este comunicatul emis de fani.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele