NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul

Gestul incredibil făcut de Bernd Storck la amicalul Sepsi - Ujpest

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 12 ian 2024

Sepsi a remizat cu formaţia maghiară Ujpest, 0-0, în cadrul unui meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Turcia.

Protagonistul partidei a fost antrenorul covăsnenilor, germanul Bernd Storck. Acesta i-a cerut în minutul 90 lui Gabriel Debeljuh să rateze un penalty, deoarece a considerat că decizia arbitrului nu a fost dreaptă, deşi era favorabilă echipei sale şi chiar putea aduce victoria.

Patronul Laszlo Dioszegi a fost impresionat de gestul făcut de antrenor, în finalul disputei cu formaţia ce ocupă locul 9 în Ungaria.

”Noi am avut un penalty evident în minutul 72, dar arbitrul turc nu l-a acordat. Bun! N-am zis nimic, n-am protestat. În schimb, arbitrul a acordat un altul pentru noi, în minutul 90. Nu prea a fost! Portarul ungurilor a blocat mingea, dar arbitrul a dictat repetarea execuţiei, pe motiv că s-ar fi mişcat goal-keeper-ul pe linia porţii.

Atunci, a intervenit Storck. S-a dus şi i-a cerut lui Debeljuh: ”Dă mingea la portar! Nu trage să dai gol”. A considerat că nu ar fi corect. Şi aşa am irosit o posibilă victorie, fie şi într-un amical. Dar a fost impresionant gestul. Bernd Storck creşte valoarea clubului nostru”