Ultima oră
Surpriză! Naţionala cu care ţine Tudor Băluţă la Campionatul Mondial: ”Soţia mea e de acolo! Am o afinitate pentru acest popor” | EXCLUSIV Surpriză! Naţionala cu care ţine Tudor Băluţă la Campionatul Mondial: ”Soţia mea e de acolo! Am o afinitate pentru acest popor” | EXCLUSIV
Decizia atipică a unui jucător din România! A refuzat China şi a rămas în SuperLigă Decizia atipică a unui jucător din România! A refuzat China şi a rămas în SuperLigă
Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor
Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final
VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV 
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV

Gheorghe Tadici, surprins de eliminarea CSM-ului în sferturile Ligii Campionilor. "A fost ceva de necrezut! Neagu a jucat bine, dar handbalul e un sport colectiv"

Handbal Publicat de Andrei Ionascu pe 11 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20111129/2/tad.jpg

CSM Bucureşti a ratat calificarea în semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin! La Moscova, în direct pe Look Sport+, ŢSKA a reuşit o victorie la cinci goluri diferenţă, scor 24-19, şi a mers mai departe graţie golurilor înscrise în deplasare. La Bucureşti, CSM s-a impus cu 32-27. Gheorghe Tadici s-a declarat şocat de acest rezultat şi consideră că jocul de echipă a ‘scârţâit’ la CSM.

Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare a meciului, cu 9 goluri din 15 aruncări.

La finalul partidei, Cristina Neagu nu şi-a ascuns dezamăgirea faţă de acest eşec şi a izbucnit în lacrimi.

"N-a fost o fază clară la final, nu ştiu dacă ar fi trebuit 7 metri pentru CSM. Cred că şi în tur s-a pierdut calificarea, CSM putea să bată la şase goluri diferenţă, la ultima fază. În handbal, o victorie la cinci goluri în dublă manşă e un scor periculos. Calificarea s-a pierdut de fapt în cele 20 de minute din repriza secundă.

A fost ceva de necrezut ce s-a întâmplat, acolo s-a pierdut jocul! Măcar 50% dintre ratări dacă nu erau, altfel discutam acum. Sunt jucătoare cu experienţă internaţională, cu patru-cinci Campionate Mondiale şi Europene în spate, nu se poate întâmpla aşa ceva. Neagu a jucat bine, dar handbalul este un sport colectiv, nu poate o singură jucătoare sau două să facă.

Cred că tot Gyor va câştiga Liga Campionilor! Au un lot foarte bun, Final Four-ul este tot la Budapesta, dar să nu neglijăm Vipers, atenţie la această echipă care a eliminat-o pe Rostov. Vin din Norvegia, ştim ce înseamnă handbalul de acolo, plus că au o echipă completă", a spus fostul selecţioner Gheorghe Tadici, pentru ProSport.

ŢSKA Moscova, Gyor, Brest Bretagne şi Vipers Kristiansand sunt echipele calificate în semifinalele Ligii Campionilor.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele