VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

Ghinion pentru Raul Rusescu! Atacantul a fost testat pozitiv la coronavirus

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 15 nov 2020

Raul Rusescu este unul dintre cei şase jucători de la Academica Clinceni depistaţi pozitiv la noul coronavirus. Atacantul în vârstă de 32 de ani traversa un moment bun în Liga 1, iar acum va fi indisponibil pentru meciul cu Viitorul, din 21 noiembrie.

Potrivit Fanatk, Raul Rusescu a intrat în izolare, alături de ceilalţi cinci colegi.

În plus, doi membri ai staff-ului tehnic de la Academica Clinceni s-au infectat cu coronavirus.

Raul Rusescu are un gol şi o pasă decisivă în patru meciuri pentru Academica Clinceni.

În etapa a 11-a din Liga 1, Academica Clinceni va primi vizita Viitorului, pe 21 noiembrie, în direct pe Look Sport+.

Cel mai probabil, Raul Rusescu va rata şi meciul din 28 noiembrie, când ilfovenii vor evolua contra Farului Constanţa, în 16-imile de finală ale Cupei României.

Sursa foto: Sport Pictures