Ultima oră
Messi şi Ronaldo, senzaţia Mondialului la 39 şi 41 de ani! Panduru şi Angelescu, impresionaţi. Cine a dezamăgit: ”Încă nu a dat niciun gol” | VIDEO EXCLUSIV Messi şi Ronaldo, senzaţia Mondialului la 39 şi 41 de ani! Panduru şi Angelescu, impresionaţi. Cine a dezamăgit: ”Încă nu a dat niciun gol” | VIDEO EXCLUSIV
Gata şi cu transferul lui Rareş Ilie la Rapid! Mijlocaşul dorit de Pancu în Giuleşti semnează: 4 milioane de euro Gata şi cu transferul lui Rareş Ilie la Rapid! Mijlocaşul dorit de Pancu în Giuleşti semnează: 4 milioane de euro
Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16 Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16
Elias Charalambous şi-a dat acordul! Revine pe banca tehnică şi va antrena într-un campionat important Elias Charalambous şi-a dat acordul! Revine pe banca tehnică şi va antrena într-un campionat important
Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! Arbitrul român va conduce de la centru un meci plin de staruri la Cupa Mondială Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! Arbitrul român va conduce de la centru un meci plin de staruri la Cupa Mondială
”Exigent şi dur”. Daniel Pancu a pus Rapidul la treabă. Cum îl descriu fotbaliştii după primele antrenamente | EXCLUSIV ”Exigent şi dur”. Daniel Pancu a pus Rapidul la treabă. Cum îl descriu fotbaliştii după primele antrenamente | EXCLUSIV

Gicu Grozav a marcat contra fostei echipe şi a explicat de ce s-a bucurat. ”M-am simţit bine în cele două perioade”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 30 ian 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo a remizat acasă cu Petrolul Ploieşti, 1-1, în etapa a 24-a din Superliga.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/22329189/1/dinamo-bucuresti-petrolul-ploiesti-superliga-superbet-30-01-2026-1.jpg

 

Gicu Grozav a egalat pe final după o gafă a portarului Epassy. Actualul fotbalist de la Petrolul a explicat de ce a ales să se bucure de reuşita în poarta echipei pentru care a jucat în două rânduri.

“Nu cred că sunt eu omul meciului. Echipa e, cumva. Toţi am muncit, toţi avem meritul nostru. Un punct muncit din partea noastră după câteva meciuri proaste.

Începeam clar cu şansa a doua. O echipă care se va bate la campionat, dar am venit montaţi, ca în fiecare derby.

Sincer am venit cumva cu gândul că vom fi dominaţi, pentru că ştiam că Dinamo are o posesie foarte bună, au jucători cu calitate. Probabil şi terenul le-a dat puţin de furcă. Ştiam că, la rândul nostru, putem să ne creăm ocazii, avem şi noi calitate, suntem o echipă muncitoare. În seara asta, chiar dacă am luat gol, am revenit. 

Nu e prima oară când joc împotriva lui Dinamo. M-am simţit bine în cele două perioade, chiar dacă au fost scurte. M-am bucurat la gol, normal, pentru că m-am descătuşat. Suporterii noştri au fost bucuroşi, a fost un derby, iar derby-urile se trăiesc altfel”
, a declarat Grozav.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri