Sebastien Ogier a câştigat Raliul Portugaliei. Este a 60-a sa victorie în WRC Sebastien Ogier a câştigat Raliul Portugaliei. Este a 60-a sa victorie în WRC
VIDEO | Real Madrid sărbătoreşte titlul de campioană a Spaniei. Fanii cer aducerea lui Mbappe şi vor ca Vinicius să câştige Balonul de Aur VIDEO | Real Madrid sărbătoreşte titlul de campioană a Spaniei. Fanii cer aducerea lui Mbappe şi vor ca Vinicius să câştige Balonul de Aur
Echipa Under 19 a CS Dinamo a câştigat Cupa României Naţional Echipa Under 19 a CS Dinamo a câştigat Cupa României Naţional
Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine” Dan Petrescu, uimit de situaţia de la Rapid. „Este ceva de neînţeles pentru mine”
Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA Irina Begu, victorie de senzaţie la Roma. Merge în optimi, după ce a pierdut doar 2 gameuri cu locul 30 WTA
Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat semimaratonul Bucureşti. Leonard Mitrică şi Alexandru Corneschi s-au clasat pe 5 şi 6 Kenyanul Alex Nzioka Matata a câştigat semimaratonul Bucureşti. Leonard Mitrică şi Alexandru Corneschi s-au clasat pe 5 şi 6

Giedrius Arlauskis, reacţie epică, după ce fosta sa echipă a devenit campioană. ”Felicitări, Gigioane!”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

FCSB a învins s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 2-1, contra celor de la Farul Constanţa, în etapa a şaptea a play-off-ului Superligii, şi a câştigat titlul de campioană.

Precedentul titlu al bucureştenilor data din 2015. În actualul sezon, cu trei etape înainte de final, FCSB are 49 de puncte, în timp ce Farul, locul doi, are 35.

Carismaticul portar Giedrius Arlauskis (36 ani) a avut un mesaj savuros pe Instagram, după formaţia lui Becali a cucerit titlul: ”FelicităriGigioane!!!” a scris acesta.

Arlauskis a cucerit titlul cu FCSB, în 2015, sub comanda lui Costel Gâlcă.