Ultima oră
CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania
Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri
Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs
Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM
Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series

Gigi Becali se implică în conflictul dintre FRF şi LPF pe tema VAR: ”Nu mai jucăm dacă vreţi să ne stăpâniţi!”

Fotbal Internațional Publicat pe 26 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38127/20015637/1/marcel-puscas-il-avertizeaza-pe-gigi-becali-1.png

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a reacţionat în scandalul dintre FRF şi LPF, cauzat de implementarea arbitrajului video în fotbalul românesc.

Finanţatorul roş-albaştrilor a acuzat Federaţia Română de Fotbal de control asupra centralilor şi a venit cu o propunere inedită ca toate cluburile din Casa Liga 1 să se unească şi să transmită către FRF că nu mai joacă câtă vreme vor fi ”stăpâniţi”.

”Federaţia are arbitrii, da? Îţi trebuie un minim de inteligenţă să înţelegi. Ei ce vor, să dăm noi banii şi să controleze tot ei arbitrajele? Vor să comande ei pe banii noştri?! Dă-ne, bă, CCA şi le facem noi pe toate! Eu ce să fac? Nu pot să aduc VAR-ul în România de unul singur!

Da, ar trebui să fim uniţi toţi conducătorii din Liga 1 şi să spunem: «Bă, hai să nu ne mai comanzi tu pe noi! Vrem protest! Nu mai jucăm dacă vreţi să ne stăpâniţi!». Ei dau banii la cluburile mici, pentru voturi. Asta îi interesează.”, a declarat Gigi Becali pentru Gazeta Sporturilor.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri