VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Gloria Bistriţa şi Măgura Cisnădie, victorii în primele meciuri din etapa a 23-a a Ligii Naţionale de handbal feminin

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 6 mai 2022

Echipele de handbal feminin Gloria Bistriţa şi Măgura Cisnădie au obţinut victorii, vineri, în primele partide din etapa a 23-a a Ligii Naţionale, care se va încheia în 12 mai.

Rezultatele meciurilor de vineri sunt: Gloria Bistriţa - SCM Craiova 28-21 şi Dunărea Brăila - Măgura Cisnădie 19-22.

Celelalte partide ale rundei sunt programate astfel: HC Zalău - CSM Deva, Minaur Baia Mare - SCM Râmnicu Vâlcea (sâmbătă), Ştiinţa Bucureşti - Rapid Bucureşti, Dacia Mioveni - Gloria Buzău (duminică), respectiv CSM Slatina - CSM Bucureşti (12 mai).

Campioana şi-a amânat meciul cu CSM Slatina, pentru că duminică joacă returul din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, cu Team Esbjerg.

Înaintea etapei a 23-a, podiumul Ligii Naţionale este ocupat, în ordine, de Rapid Bucureşti 57 puncte, CSM Bucureşti 56 şi SCM Râmnicu Vâlcea 49.

Ultimele etape ale stagiunii 2021-2022 se vor juca între 14-18 mai (etapa 24), între 24-26 mai (etapa 25) şi în 28-29 mai (etapa 26).