VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Granada – Alaves 2-0. Ianis Hagi a fost rezervă în eşecul contra penultimei clasate

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

Granada a învins  pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Alaves, la care jucătorul român Ianis Hagi a fost rezervă.

Granada a deschis scorul în minutul 9, când Myrto Uzuni a transformat un penalti. Gazdele au intrat la pauză cu avantaj de două goluri, după ce Lucas Boye a înscris cu o lovitură de cap în minutul 38. Chiar dacă oaspeţii au dominat la posesie şi dueluri câştigate, având mai multe cornere, elevii lui Lucas Garcia nu au reuşit să înscrie şi Granada s-a impus cu 2-0. Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată.

În clasament, Alaves are 32 de puncte şi este pe locul 14, iar Granada e pe 19, cu 17 puncte.