Qatarul nu şi-a atins ţinta de vizitatori pentru primele 17 zile ale Cupei Mondiale Qatarul nu şi-a atins ţinta de vizitatori pentru primele 17 zile ale Cupei Mondiale
OFICIAL ǀ Luis Enrique nu mai este selecţionerul Spaniei. Succesorul său a fost ales. UPDATE OFICIAL ǀ Luis Enrique nu mai este selecţionerul Spaniei. Succesorul său a fost ales. UPDATE
OFICIAL ǀ Cine sunt înlocuitorii lui Mirel Rădoi la Universitatea Craiova OFICIAL ǀ Cine sunt înlocuitorii lui Mirel Rădoi la Universitatea Craiova
Echipele de juniori ale României U17 şi U19 şi-au aflat adversarele din preliminariile EURO 2024 Echipele de juniori ale României U17 şi U19 şi-au aflat adversarele din preliminariile EURO 2024
Veste bună pentru Anglia! Raheem Sterling vrea să se întoarcă în Qatar Veste bună pentru Anglia! Raheem Sterling vrea să se întoarcă în Qatar
Echipa feminină de tenis de masă a României, calificată la CE de anul viitor

Grand Prix-ul Thailandei la Moto2 oprit după 8 tururi din cauza ploii. Italianul Arbolino a câştigat cursa

Auto-Moto Publicat de Ovidiu Neacşu pe 2 oct 2022

Ploaia a provocat duminică oprirea definitivă a Marelui Premiu al Thailandei la Moto2, câştigat de italianul Tony Arbolino, care a parcurs doar opt din cele 24 de tururi programate iniţial.

Înainte de începerea cursei, cu 13 minute întârziere, conducerea circuitului a decis să reducă distanţa cu o treime, de la 24 la 16 ture. Dar pista alunecoasă, care a provocat mai multe căderi, i-a determinat să fluture steagul roşu, sinonim cu revenirea la standuri pentru piloţi.

Italianul Tony Arbolino, primul la momentul întreruperii, a câştigat aşadar în faţa cehului Filip Salac şi a spaniolului Aron Canet.

Arbolino şi ceilalţi concurenţi câştigă doar jumătate din punctele puse în joc pentru campionatul mondial, deoarece acest lucru este prevăzut atunci când două treimi din distanţa cursei nu sunt acoperite.