Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

Gregg Popovich a egalat recordul de victorii pentru un antrenor în NBA

Baschet Publicat pe 8 mar 2022

Câştigând al 1335-lea meci din sezonul regulat NBA cu San Antonio Spurs, luni seară, împotriva lui Los Angeles Lakers (117-110), Gregg Popovich a egalat recordul de victorii pentru un antrenor, deţinut până atunci de Don Nelson.

La 25 de ani şi două luni de la primul său succes pe o bancă NBA, Gregg Popovich s-a alăturat lui Don Nelson în panteonul celor mai victorioşi antrenori din sezonul regulat.

Primul succes a fost obţinut în 14 decembrie 1996 contra celor de la Dallas.

Cu 1335 de succese, Gregg Popovich îl egalează aşadar pe Don Nelson, fostul antrenor al lui Dallas şi Golden State, retras din 2010 şi care a fost în fruntea unei echipe NBA aproape 34 de ani.

Popovich l-ar putea depăşi pe Nelson, miercuri, în cazul unei victorii împotriva echipei Toronto.

În vârstă de 72 de ani, Popovich are cinci titluri în campionatul nord-american de baschet cu San Antonio Spurs, a câştigat Jocurile Olimpice de la Tokyo, şi a fost asistent în 2004, când SUA au cucerit medalia de bronz. El este la Spurs din 1996.