George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul
VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad

Haaland, răspuns clar după ce Guardiola i-a răpit şansa să îl depăşească pe Messi în Champions League: ”Ce vreţi?”

Champions League Publicat pe 15 mar 2023

Haaland a intrat în istoria Ligii Campionilor, devenind al treilea jucător care marchează de cinci ori, după Lionel Messi şi Luiz Adriano.

Norvegianul a înscris 33 de goluri în 25 de meciuri jucate în LC: opt goluri pentru Salzburg, 15 pentru Dortmund şi zece pentru City.

Nordicul ar fi putut să fie singurul jucător din istorie care marchează 6 goluri într-un meci de Champions League, dacă mai înscria un gol. Dacă acest lucru s-ar fi întâmplat, Haaland ar fi trecut peste Lionel Messi în clasament.

Pep Guardiola i-a luat şansa fotbalistului să depăşească acest record, după ce l-a schimbat în minutul 63. După meci, Haaland a recunoscut că şi-ar fi dorit să marcheze 6 goluri în timpul partidei.

”Ce vreţi?”

”I-am spus lui Pep (Guardiola), în momentul în care am părăsit terenul că doream să înscriu un dublu hat-trick (unul în prima repriză şi alta în repriza secundă), dar asta este, ce vreţi?”, a spus Haaland, la finalul meciului.

Formaţia Manchester City a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 7-0, echipa RB Leipzig, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Haaland a marcat în minutele 22 (penalti), 24, 45+2, 53 şi 58, celelalte goluri fiind înscrise de Gundogan (49) şi De Bruyne (90+2).