VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

Handbal feminin: Gloria Bistriţa, a treia echipă calificată Turneul Final 4 al Cupei României

Handbal Publicat pe 19 mar 2024

Echipa de handbal feminin Gloria Bistriţa este a treia calificată la Turneul Final Four al Cupei României, după ce a învins marţi, în deplasare şi în manşă unică, formaţia CSM Târgu Jiu.

Gloria Bistriţa s-a impus cu scorul de 27-26 (15-13), în faţa formaţiei care a participat şi ea în actuala stagiune în European League, însă fără a trece de faza grupelor, în timp ce Gloria se află la un pas de Turneul F4 al competiţiei.

Anterior, în faza finală a Cupei României s-au calificat campioana CSM Bucureşti, după 34-23 cu CSM Slatina, respectiv Dunărea Brăila, care a beneficiat cu 10-0 de neprezentarea formaţiei HC Zalău.

Ultima dispută din sferturile Cupei va avea loc în 27 martie, între Gloria Buzău – Rapid Bucureşti (27 martie).

Turneul Final Four va avea loc în 20-21 aprilie.

În 2023, CSM Bucureşti a câştigat pentru a şasea oară Cupa României, după finala cu CSM Târgu Jiu (31-25).

La masculin se joacă optimile, iar prima calificată în sferturi este CSM Focşani, după 40-31 cu CSM Oradea. Celelalte meciuri sunt programate astfel: CSM Sighişoara – CSM Bacău (marţi), CS Medgidia – CSM Bucureşti, Poli Iaşi – Dinamo Bucureşti, Steaua Bucureşti – CSU Suceava, Potaissa Turda – CSM Constanţa (miercuri), Poli Timişoara – HC Buzău (vineri) şi Minaur Baia Mare – CSM Vaslui (27 martie).