Ultima oră
Madison Keys a cucerit trofeul la Eastbourne pentru a treia oară Madison Keys a cucerit trofeul la Eastbourne pentru a treia oară
Şahistul Tudor Henry, vicecampion mondial la categoria Open 16 Şahistul Tudor Henry, vicecampion mondial la categoria Open 16
Taremi critică problemele logistice şi sugerează că Iranul nu este binevenit în SUA Taremi critică problemele logistice şi sugerează că Iranul nu este binevenit în SUA
Benjamin Siegrist se desparte de Rapid! Cine îl vrea pe portarul elveţian Benjamin Siegrist se desparte de Rapid! Cine îl vrea pe portarul elveţian
Universitatea Craiova, pregătiri pentru Liga Campionilor. Tudor Băluţă, impresii direct din cantonamentul din Austria: ”Muncim. Avem doar amicale tari” | EXCLUSIV Universitatea Craiova, pregătiri pentru Liga Campionilor. Tudor Băluţă, impresii direct din cantonamentul din Austria: ”Muncim. Avem doar amicale tari” | EXCLUSIV
Transfer interesant perfectat de Unirea Slobozia. Ialomiţenii au adus un jucător trecut pe la FCSB şi Dinamo Transfer interesant perfectat de Unirea Slobozia. Ialomiţenii au adus un jucător trecut pe la FCSB şi Dinamo

Handbal masculin: CSM Constanţa - CSM Focşani, scor 21-18, în primul meci din sezonul 2022-2023

Handbal Publicat pe 22 aug 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20828592/1/hm.jpg


Echipa de handbal masculin CSM Constanţa, fosta HCDS Constanţa, a învins luni, pe teren propriu, formaţia CSM Focşani, scor 21-18 (9-8), în primul meci din sezonul 2022-2023 al Ligii Naţionale.
 
Partida s-a jucat în devans, pentru că la finalul săptămânii, CSM Constanţa joacă în European League, cu francezii de la Chambery.
 
Şi Potaissa Turda va juca mai repede în Liga Naţională, adică miercuri, cu Poli Timişoara, tot pentru că are meci în European League, în deplasare, cu suedezii la IK Savehof. Minaur Baia Mare, angrenată în aceeaşi competiţie continentală, şi-a amânat primul meci din competiţia internă, pentru 31 august, cu CSU Suceava.
 
Astfel, de vineri şi până duminică au mai rămas de jucat în prima etapă a Ligii Naţionale partidele dintre HC Buzău - Dinamo Bucureşti, CSM Bacău - CSM Odorheiu Secuiesc, CSM Bucureşti - CSM Oradea şi CSM Vaslui - Steaua Bucureşti.
 
Campioana en-titre este Dinamo Bucureşti.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele