Ultima oră
Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon
Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român
Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club
Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe
Preşedintele Daniel Noboa declară zi liberă în Ecuador după ce echipa naţională s-a calificat în 16-imile Cupei Mondiale Preşedintele Daniel Noboa declară zi liberă în Ecuador după ce echipa naţională s-a calificat în 16-imile Cupei Mondiale
Jose Mourinho a luat decizia în cazul lui Rodrygo! Ce se întâmplă cu starul lui Real Madrid Jose Mourinho a luat decizia în cazul lui Rodrygo! Ce se întâmplă cu starul lui Real Madrid

Handbal | Olandeza Inger Smits, din vară la CSM Bucureşti

Handbal Publicat pe 24 dec 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/21437859/1/inger-smits-csm-bucuresti.jpg

Apărătoare de bază în echipa reprezentativă a Olandei şi la campioana Germaniei, Inger Smits va fi în lotul CSM Bucureşti următoarele două sezaone, a anunţat, duminică, gruparea din Capitală.

”Abia aştept să joc în grozava atmosferă de la Bucureşti. Ne vedem sezonul următor!”, a declarat în momentul semnării contractului jucătoarea olandeză, într-un scurt video de prezentare.

Campioană mondială în 2019 şi sfertfinalistă anul acesta. Medaliată cu bronz la Europeanul din 2018, când Olanda a învins România în finala mică, în primul rând datorită apărării. Câştigătoare a EHF European League în 2022. Campioană a ultimelor două ediţii ale campionatului german cu Biethigheim, aflată în acest moment cu un punct deasupra lui CSM Bucureşti în grupa A a EHF Champions League.

Membra unei familii de handbalişti, cu tatăl şi cu doi fraţi îmbrăcând şi ei tricourile echipei reprezentative a Olandei şi mezinul Kay câştigător al ultimei ediţii a Ligii Campionilor la masculin. La 29 de ani, Inger Smits are un CV ce o poate recomanda oricărei echipe de top din handbalul european, dar din vară se va alătura CSM Bucureşti.

 

Până atunci, la 11 februarie, suporterii ”tigroaicelor” o pot vedea la lucru în Capitală şi ca adversară a CSM-ului, în partida din EHF Champions League de pe 11 februarie.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele