Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-1, în direct la Prima Sport 1! Mailat deschide scorul VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-1, în direct la Prima Sport 1! Mailat deschide scorul
VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt VIDEO | Etapa începe cu o mare controversă! VAR nu a intervenit la eliminarea lui Murgia de la Hermannstadt
”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul

Haos în derby-ul de aseară! Oaspeţii au sărit pe arbitru la pauză: ”O ruşine ce s-a întâmplat! Federaţia şi liga să intervină”

Stranieri Publicat pe 20 feb 2023

PAOK a învins AEK, dar a fost scandal în derby, aşa cum se întâmplă pe la mai toate meciurile importante din Grecia. S-a impus formaţia lui Răzvan Lucescu, scor 2-0, dar trupa din Atena a pus presiune pe arbitrul central la pauză, când a cerut socoteală pentru anumite decizii dictate în prima parte.

Astfel, la conferinţa de presă de la final, Răzvan Lucescu a declarat că jucătorii săi au fost nevoiţi să intervină între arbitru şi adversari, după primele 45 de minute, pentru ca presiunea să nu afecteze modul în care se desfăşoară partea secundă.

Ai noştri au trebuit să se lupte la vestiare pentru a-i împinge pe cei de la AEK. Cum îndrăznesc să vină aici şi să pună presiune pe arbitri! E incredibil. O ruşine ce s-a întâmplat la vestiare, federaţia şi liga să intervină! E păcat pentru fotbalul grec. Aţi văzut ce s-a petrecut pe Toumba, imaginaţi-vă ce va fi la Atena! Nici nu mai pot să mă bucur de victorie”, a spus Răzvan Lucescu.

Victorie importantă pentru Răzvan Lucescu în Grecia

PAOK Salonic, echiupă antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa AEK Atena, într-un meci din etapa a 23-a a campionatului Greciei. Golurile au fost marcate de Narey, în minutul 14, 14 şi Koulierakis, în minutul 62.

Înainte de startul partidei, au fost omagiaţi pe teren salvatori care au intervenit după cutremurele devastatoare din Turcia.

AEK Atena ocupă locul doi în clasament, cu 50 de puncte, în timp ce PAOK este pe patru, cu 47 de puncte. Lider este Panathinaikos, care are 54 de puncte.