”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ivan deschide scorul VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ivan deschide scorul
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol” Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol”
Luis Rubiales neagă faptul că la Federaţia Spaniolă de Fotbal s-ar fi comis nereguli Luis Rubiales neagă faptul că la Federaţia Spaniolă de Fotbal s-ar fi comis nereguli
VIDEO | ”Spiritul şi atitudinea sunt importante”. Bogdan Andone reuşeşte un miracol la Botoşani VIDEO | ”Spiritul şi atitudinea sunt importante”. Bogdan Andone reuşeşte un miracol la Botoşani

I-a decis soarta Istvan Kovacs Barcelonei? Centralul din Superligă l-a eliminat pe Araujo, iar PSG a egalat. Arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu şi lui Xavi | VIDEO

Barcelona Publicat pe 16 apr 2024

Barcelona a câştigat meciul tur cu scorul de 3-2. La Paris, catalanii au deschis scorul prin Raphinha, în minutul 37. Parizienii au avut un start incredibil de repriză secundă şi au preluat conducerea în numai trei minute.

Dembele a egalat în minutul 48, iar Vitinha a adus gazdele în avantaj în minutul 51. Barcelona a egalat unsprezece minute mai târziu, prin acelaşi Raphinha, apoi gazdele au trecut pe lângă gol în câteva rânduri, cea mai mare ocazie fiind bara lui Dembele, din minutul 75.

Xavi l-a introdus în joc pe Andreas Christensen, în minutul 75, şi acesta a înscris în minutul 77, cu o lovitură de cap la cornerul lui Gundogan. Barcelona a trecut în avantaj, 3-2, acesta fiind şi scorul cu care s-a încheiat întâlnirea.

În retur, Barcelona a deschis scorul prin Raphinha şi părea că are deja calificarea decisă. Totuşi, în minutul 29, Barcelona a primit o lovitură grea. Araujo a fost eliminat, după ce a intervenit aproape de careu pentru a-l opri pe Bradley Barcola.

Istvan Kovacs a intervenit şi i-a arătat cartonaşul roşu fundaşului central de la Barca, iar VAR-ul nu a intervenit. În repriza secundă, centraul din România l-a eliminat şi pe Xavi, motivul fiind protestele de pe margine.