VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

I-a venit cea mai proastă veste la pauză! Ce a putut să păţească un vicecampion mondial

Staruri din fotbal Publicat pe 12 nov 2020

Internaţionalul croat Domagoj Vida a aflat că este infectat cu noul coronavirus la pauza meciului amical disputat, miercuri, la Istanbul cu Turcia, informează lesoir.be.

Fundaşul de 31 de ani a fost titular şi înlocuit la pauză cu Uremovici. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 3-3.

Toţi jucătorii au fost testaţi înainte de a se alătura naţionalelor lor, iar rezultatele au fost negative. Un nou test a fost efectuat, miercuri, în ziua meciului şi rezultatul lui Vida s-a dovedit a fi pozitiv.

Vida, care evoluează la Beşiktaş, va rămâne în izolare la Istanbul.

Croaţia va juca în Liga Naţiunilor, sâmbătă, în Suedia, şi marţi, acasă, cu Portugalia. Din Grupa a III-a a Diviziei A mai face parte Franţa.

• 64 de meciuri şi trei goluri are Vida pentru naţionala Croaţiei, cu care a ajuns în finala Campionatului Mondial din 2018.