VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

Ianis Hagi, din nou rezervă în Europa League. Rangers a condus Benfica cu 2-0, dar a fost egalată pe final

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 26 nov 2020

Glasgow Rangers şi Benfica au terminat la egalitate, scor 2-2, în etapa a-IV-a din grupele Europa League. Partida a fost arbitrată de Radu Petrescu, care a avut parte de un meci alert.

La gazde, Ianis Hagi a fost doar rezervă, fiind un nou joc în care Steven Gerrard nu s-a bazat deloc pe internaţionalul român. Scoţienii au condus cu 2-0, după ce Arfield a deschis scorul în minutul 7, iar Roofe a majorat diferenţa, în minutul 69. Pe final, lusitanii au revenit în meci, prin Ramos, care a punctat în minutul 78, iar trei minute mai târziu, Benfica a obţinut o egalare nesperată, graţie reuşitei lui Pizzi.

În clasamentul grupei, Rangers şi Benfica au câte 8 puncte, urmate de Standard Liege, cu 3 puncte şi de Lech Poznan, cu 2 puncte.