Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

Iga Swiatek a câştigat turneul de la Wimbledon şi şi-a reglat conturile cu presa poloneză. ”Sper să mă lase în pace”

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 13 iul 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Iga Swiatek a câştigat, sâmbătă, turneul de la Wimbledon, după ce a învins-o în finală pe Amanda Anisimova, scor 6-0, 6-0, iar apoi şi-a „reglat conturile” cu presa poloneză.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38122/22096682/1/swiatek-2.jpg

 

A fost răspunsul perfect la critici după începutul ei de sezon sub aşteptări. „Sper să mă lase în pace”, a reacţionat Swiatek, reglându-şi conturile cu presa. "Ca figuri publice, ca sportivi, nu putem reacţiona la tot ce se spune despre noi, trebuie să ne concentrăm asupra noastră. Este mai uşor în unele momente decât în altele".

„Felul în care am fost prezentată în presă în ultimele luni şi, din păcate, în special în presa poloneză, nu a fost foarte plăcut”, a declarat Iga Swiatek după triumful său pe iarbă, o suprafaţă pe care nu a strălucit cu adevărat . "Sper că mă vor lăsa să-mi fac treaba, pentru că am arătat că ştim ce facem (cu echipa ei, n.r.) şi că m-am înconjurat de cei mai buni oameni. Ştiu că oamenii vor întotdeauna mai mult, dar aceasta este călătoria mea, viaţa mea şi cariera mea."

Iga Swiatek, în vârstă de 24 de ani, a început turneul de la Wimbledon pe locul 8 în clasamentul WTA, iar de luni va urca pe locul 3.
 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Tenis

Ultimele articole Toate articolele