Ultima oră
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB

Ilie Poenaru, dezamăgit de eşecul din prelungiri cu Hermannstadt. ”Nu am avut atitudinea la care mă aşteptam”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 17 sep 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20862070/1/poenaru.jpg

FC Hermannstadt s-a impus cu scorul de 2-1 la Arad, în faţa formaţei UTA, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii. Golul victoriei a fost marcat în minutul 5 al prelungirilor, iar sibienii au rămas singura echipă neînvinsă din Superligă.

Arădenii au deschis scorul din penalty, prin Postolachi, în minutul 29. În minutul 36 Baba Alhassan a egalat, pentru ca în minutul 90+5, tot mijlocaşul ghanez să înscrie golul victoriei pentru sibieni, care sunt pe locul 3 în clasament, neînvinşi.

Ilie Poenaru s-a declarat dezamăgit şi a explicat că şi-a avertizat jucătorii despre pericolul pe care-l reprezintă cei de la Hermannstadt.

”Părea un meci echilibrat, am crezut că aşa se şi termină. Un meci echilibrat, în care nimeni nu merita mai mult. Asta este Hermannstadt, de trei etape câştigă în minutul 90. Norocul a fost din nou de partea lor. Norocul ţi-l faci cu mâna ta. Merită felicitări, bravo lor, nu întâmplător sunt neînvinşi, au partitura lor, ştiu foarte bine ce au de făcut.

Nu am avut atitudinea la care mă aşteptam, nu ne-am creat ocazii. Nu puteam să avem pretenţii la mai mult de atât. Am fost lenţi, previzibili. Nu ne-am mişcat. Le-am atras atenţia că nu sunt ok, dar după ce au bătut Botoşani, au crezut că va fi uşor cu Sibiul.

Le-am arătat pe video, am analizat. E şi vina mea,mi-o asum. Este înfrângerea mea. Poate trebuia să fac nişte modificări în primul unsprezece. Astea sunt problemele noastre interne pe care le-am discutat acum cu ei. Am pierdut nişte puncte importante, nişte puncte care ne asigurau o oarecare linişte în această întrerupere de campionat”,
a spus Poenaru, după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele