VIDEO | Farul - Rapid 3-1, în direct la Prima Sport 1! Benchaib, gol spectaculos din careu VIDEO | Farul - Rapid 3-1, în direct la Prima Sport 1! Benchaib, gol spectaculos din careu
Ioan Ovidiu Sabău s-a liniştit. ”O victorie într-un moment delicat” Ioan Ovidiu Sabău s-a liniştit. ”O victorie într-un moment delicat”
”Au în contract că pleacă dacă echipa retrogradează”. Ipoteză şocantă cu privire la o formaţie din play-out ”Au în contract că pleacă dacă echipa retrogradează”. Ipoteză şocantă cu privire la o formaţie din play-out
VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu
Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!” Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!”
Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off

Ilie Poenaru, dezamăgit de eşecul din prelungiri cu Hermannstadt. ”Nu am avut atitudinea la care mă aşteptam”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 17 sep 2022

FC Hermannstadt s-a impus cu scorul de 2-1 la Arad, în faţa formaţei UTA, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii. Golul victoriei a fost marcat în minutul 5 al prelungirilor, iar sibienii au rămas singura echipă neînvinsă din Superligă.

Arădenii au deschis scorul din penalty, prin Postolachi, în minutul 29. În minutul 36 Baba Alhassan a egalat, pentru ca în minutul 90+5, tot mijlocaşul ghanez să înscrie golul victoriei pentru sibieni, care sunt pe locul 3 în clasament, neînvinşi.

Ilie Poenaru s-a declarat dezamăgit şi a explicat că şi-a avertizat jucătorii despre pericolul pe care-l reprezintă cei de la Hermannstadt.

”Părea un meci echilibrat, am crezut că aşa se şi termină. Un meci echilibrat, în care nimeni nu merita mai mult. Asta este Hermannstadt, de trei etape câştigă în minutul 90. Norocul a fost din nou de partea lor. Norocul ţi-l faci cu mâna ta. Merită felicitări, bravo lor, nu întâmplător sunt neînvinşi, au partitura lor, ştiu foarte bine ce au de făcut.

Nu am avut atitudinea la care mă aşteptam, nu ne-am creat ocazii. Nu puteam să avem pretenţii la mai mult de atât. Am fost lenţi, previzibili. Nu ne-am mişcat. Le-am atras atenţia că nu sunt ok, dar după ce au bătut Botoşani, au crezut că va fi uşor cu Sibiul.

Le-am arătat pe video, am analizat. E şi vina mea,mi-o asum. Este înfrângerea mea. Poate trebuia să fac nişte modificări în primul unsprezece. Astea sunt problemele noastre interne pe care le-am discutat acum cu ei. Am pierdut nişte puncte importante, nişte puncte care ne asigurau o oarecare linişte în această întrerupere de campionat”,