Ultima oră
Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei

Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League

Ilie Poenaru, dezamăgit de meciul cu FC Argeş. ”Un meci slab de partea noastră”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 16 iul 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20777718/1/poenaru.png

Partida FC Argeş - UTA Arad, din prima etapă a SuperLigii s-a încheiat 2-0. Piteştenii s-au impus fără prea mari emoţii, graţie ”dublei” marcate de Bertrand.

”Bătrâna Doamnă” a început sezonul foarte modest, iar Ilie Poenaru a tras concluziile la flash-interviuri.

 

„Un meci slab de partea noastră, trebuie să felicităm echipa FC Argeş. Trebuie să acceptăm, scorul putea să fie mult mai mare. Trebuie să ne schimbăm atitudinea. Primim goluri cu mare uşurinţă, dar mai avem o săptămână să schimbăm ceva, avem o lipsă de reacţie. Nu vreau să caut scuze, dar înainte cu o zi mi se accidentează doi jucători, faptul că am făcut 8 ore cu autocarul, într-o ţară fără autostrăzi, dar nu vreau să caut scuze. Au meritat victoria, dar uşor, uşor, pas cu pas, vom reveni. Când vom creiona acel prim 11 pe care mi-l doresc vom arăta bine.

Mereu îmi doresc jucători, mai ales atunci când pierzi un meci. Vom mai aduce jucători, 100% vine încă un atacant, dar vrem să mai aducem şi o aripă. Dacă pleacă Miculescu nu ne mai îndeplinim obiectivele? El este un jucător bun, dar deocamdată nu se pune problema să plece acum. Trebuie să acceptăm această înfrângere”
, a spus Poenaru, la finalul partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele