Ultima oră
Decizia luată de Rapid cu privire la Kader Keita, după ce ivorianul a fost trimis în judecată Decizia luată de Rapid cu privire la Kader Keita, după ce ivorianul a fost trimis în judecată
Raluca Strămăturaru, printre sportivii aleşi să expună obiecte la Muzeul Olimpic de la Lausanne Raluca Strămăturaru, printre sportivii aleşi să expună obiecte la Muzeul Olimpic de la Lausanne
Daniel Pancu primeşte întăriri! O nouă mutare pe axa Genoa - Rapid: "Bun venit" Daniel Pancu primeşte întăriri! O nouă mutare pe axa Genoa - Rapid: "Bun venit"
Întrebarea lui Basarab Panduru care l-a pus în dificultate pe Victor Angelescu înainte de noul sezon: ”Se întâmplă în fiecare an” | VIDEO EXCLUSIV Întrebarea lui Basarab Panduru care l-a pus în dificultate pe Victor Angelescu înainte de noul sezon: ”Se întâmplă în fiecare an” | VIDEO EXCLUSIV
Mamadou Thiam s-a despărţit de FCSB şi este aproape să semneze cu alt club din Superliga Mamadou Thiam s-a despărţit de FCSB şi este aproape să semneze cu alt club din Superliga
Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Boateng în Spania! Fotbalistul a ajuns deja în cantonamentul "câinilor" din Polonia şi va efectua vizita medicală Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Boateng în Spania! Fotbalistul a ajuns deja în cantonamentul "câinilor" din Polonia şi va efectua vizita medicală

”Imi vine să plâng”. Paul Papp şi-a expus din nou supărările şi trage semnale de alarmă

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 21 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Unirea Slobozia s-a impus pe teren propriu, cu 1-0, contra celor de la Petrolul Ploieşti, în etapa cu numărul 10 din Superliga.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/22172681/1/petrolul-ploiesti-fcsb-superliga-superbet-19-07-2025-5.jpg

 

Plecarea lui Liviu Ciobotariu nu a adus revirimentul la prahoveni, care sunt pe 14, cu doar 6 puncte în 10 etape. Paull Papp a avut un discurs fără menajamente, cu privire la situaţia echipei.

”E un sentiment urât, continuăm în aceeaşi pasă proastă, nu ne regăsim, nu ştiu, nu putem marca, luăm gol la fiecare meci. Sincer, îmi vine să plâng! Mi-e ruşine să ies pe stradă, dar să ne fie ruşine, că aşa merităm.

Numai pe vârfuri, nu băgăm piciorul în contră, nu e spiritul de sacrificiu. Am vorbit în vestiar, ne-am transmis asta. Noi suntem o echipă muncitoare şi trebuie să fim modeşti, să băgăm capul în contră, iar de aici să pornim şi să încercăm să ţinem de 0-0, că e o situaţie nasoală rău. Toate din faţa noastră au strâns puncte, noi nu avem. E o situaţie grea şi sper să ieşim din ea.

Trebuie să iasă soarele şi pe strada noastră, dar doar cu modestie. Trebuie să băgăm piciorul la minge. E normal să ne certe suporterii, vin să ne vadă, ne încurajează, sunt alături de noi. Îi înţeleg, le dau dreptate, suntem slabi în momentul de faţă. Trebuie să facem ceva, că trec săptămânile şi nu facem nimic”,
a spus experimentatul fundaş.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri