Ultima oră
Antonio Borduşanu, în discuţii cu un club din Liga 2 Antonio Borduşanu, în discuţii cu un club din Liga 2
Rădoi forţează transferul unui titular de la FCSB! Gigi Becali i-a setat deja preţul şi e gata să îl vândă Rădoi forţează transferul unui titular de la FCSB! Gigi Becali i-a setat deja preţul şi e gata să îl vândă
Medalie de argint pentru România la Cupa Mondială de Canotaj de la Lucerna Medalie de argint pentru România la Cupa Mondială de Canotaj de la Lucerna
A confirmat interesul pentru Anderson Ceara! Mijlocaşul de la Csikszereda poate ajunge la o altă formaţie din SuperLigă calificată în cupele europene A confirmat interesul pentru Anderson Ceara! Mijlocaşul de la Csikszereda poate ajunge la o altă formaţie din SuperLigă calificată în cupele europene
Surpriză! Naţionala cu care ţine Tudor Băluţă la Campionatul Mondial: ”Soţia mea e de acolo! Am o afinitate pentru acest popor” | EXCLUSIV Surpriză! Naţionala cu care ţine Tudor Băluţă la Campionatul Mondial: ”Soţia mea e de acolo! Am o afinitate pentru acest popor” | EXCLUSIV
Decizia atipică a unui jucător din România! A refuzat China şi a rămas în SuperLigă Decizia atipică a unui jucător din România! A refuzat China şi a rămas în SuperLigă

Încă un nume mare din handbal îi cere demisia lui Alexandru Dedu. ”Să vină altcineva, cu o altă strategie. Asta este singura, singura soluţie”

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 22 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20075372/1/stanga.jpg

Preşedintele Federaţiei Române de Handbal, Alexandru Dedu, a declarat că forul pe care-l conduce va face un memoriu la IHF, în care va arăta cum arbitrii au dezavantajat echipa feminină a României în meciul cu Norvegia, din turneul de calificare la JO de la Tokyo.

Demersul nu l-a lăsat rece pe fostul mare handbalist Vasile Stângă, care i-a cerut demisia de urgenţă şi a cerut un suflu nou la cârma federaţiei.

„Este nevoie de o demisie de onoare a domnului Dedu. Să vină altcineva, cu o altă strategie. Asta este singura, singura soluţie… să-l vedem pe domnul Dedu dacă are onoarea să-şi prezinte demisia. Şi nu numai el, tot staff-ul federaţiei, Consiliul de Administraţie.

Toţi să-şi dea demisia pentru că toţi au fost părtaşi la ce s-a întâmplat în handbalul românesc în ultimii ani. Cu taxele pe care le iau… zeci de mii de euro care nu se duc în handbal, ci se duc în salariile şmecherilor. Deci trebuie trasă o linie acum, să vină altcineva cu o nouă strategie şi o nouă dezvoltare a handbalului. Altfel, cu Dedu nu avem nicio şansă.

„S-a văzut o lipsă totală de personalitate a celorlalte jucătoare. Eu spun că nu e sfârşitul generaţiei Cristinei. Eu cred că ea mai are încă un cuvânt de spus. Şi-a demonstrat şi în Muntenegru valoarea. Aţi văzut, au fost momente când adversarele o ţineau om la om pe Cristina pentru că altfel nu se putea, pentru că ea era singura care putea marca”, a explicat Stângă, pentru Agerpres.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele