Ultima oră
Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor
Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final
VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV 
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV
David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială

Încă un nume mare în Liga Naţională! Danezul Kim Rasmussen, noul antrenor al echipei de handbal feminin Gloria Bistriţa

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20128340/1/ras.jpg

Noul antrenor al echipei de handbal feminin Gloria Bistriţa este danezul Kim Rasmussen, care a mai antrenat în Liga Naţională pe CSM Bucureşti, cucerind în 2016 Liga Campionilor.

”După ce a calificat naţionala Muntenegrului la Jocurile Olimpice şi la cinci ani de la câştigarea trofeului Ligii Campionilor cu CSM Bucureşti, Kim Rassmusen (48 ani) se întoarce în România, în Bistriţa-Năsăud”, a anunţat clubul din Bistriţa.

Tehnicianul danez a condus la nivel de echipe naţionale Polonia, Ungaria şi Muntenegru. Cu Polonia a jucat două semifinale mondiale, în 2013-2015.

La nivel de club a mai pregătit echipele Lyngby HK, Stavsten IF, Roskilde Handbold, CSM Bucureşti şi MKS Lublin.

”Bun venit la echipa de suflet a bistriţenilor, Kim! Îţi mulţumim că ai acceptat să continui drumul Gloriei spre performanţă!”, a fost mesajul transmis de club antrenorului care deţine şi licenţa EHF Master Coach.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele