VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin

Incident la PSV – Sevilla! Un suporter a intrat pe teren şi l-a atacat pe portarul oaspeţilor

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 23 feb 2023

Un incident a avut loc joi seară, la partida PSV Eindhoven – FC Sevilla, scor 2-0, din play-off-ul Ligii Europa.

Potrivit presei internaţionale, un suporter a pătruns pe teren şi l-a atacat pe portarul oaspeţilor, Marko Dmitrovic.

Fotbalistul a ripostat şi l-a pus pe agresor la pământ.

Mai multe persoane au intervenit pentru a-l lua pe suporter de acolo.

Tehnicianul echipei Sevilla, Jorge Sampaoli, a calificat drept “grav” incidentul. “Este îngrijorător că astfel de lucruri se întâmplă. Ar trebui să ne îngrijoreze. Nu trebuie să se mai întâmple”.

PSV Eindhoven a câştigat partida cu scorul  de 2-0, dar în optimile Ligii Europa s-a calificat Sevilla, datorită victoriei cu 3-0 din meciul tur.