Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr
Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei

Înfrângere grea pentru PSG cu Lille! Neymar a văzut cartonaşul roşu

PSG Publicat pe 3 apr 2021

Formaţia Paris Saint-Germain a fost învinsă, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa OSC Lille, într-un meci din etapa a XXXI-a a campionatului Franţei.

Golul a fost marcat de David, în minutul 20.

În minutul 90, de la PSG a fost eliminat Neymar, iar un minut mai târziu a primit cartonaş roşu şi Djalo, de la Lille.

Tot în Ligue 1, AS Monaco a învins Metz cu scorul de 4-0 (Fabregas 50’ – penalti, Volland 52’, Ben Yedder 77’, 89’ – penalti). În minutul 88, de la Metz a fost eliminat Boye.

Partida Lens – Lyon are loc tot sâmbătă, iar meciurile Angers – Montpellier, Bordeaux – Strasbourg, Lorient – Brest, Nantes – Nice, Reims – Rennes, Nimes – Saint-Etienne şi Marseille – Dijon se vor disputa duminică.