Ultima oră
Fabio Cannavaro, cu moralul la pământ după eliminarea Uzbekistanului de la Mondial: ”Credeţi că nu sunt nervos? Nu-mi place să pierd” Fabio Cannavaro, cu moralul la pământ după eliminarea Uzbekistanului de la Mondial: ”Credeţi că nu sunt nervos? Nu-mi place să pierd”
Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela
CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania
Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri
Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs

Ionel Dănciulescu dă de pâmânt cu Pablo Cortacero înainte de Dinamo – FCSB: ”Nici dacă venea un stelist şef la Dinamo, nu făcea ce a făcut el”

FCSB Publicat de Emanoil Ursache pe 9 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/19964801/1/dan.jpg

Ionel Dănciulescu, atacant emblematic pentru Dinamo, pune tunurile pe Pablo Cortacero pentru situaţia dramatică din punct de vedere financiar cu care se confruntă clubul din cauza acestuia. ”Dănciu-gol” nu concepe posibilă o comparaţie între precedentul patron Ionuţ Negoiţă şi ”finanţatorul” spaniol, despre care spune că trebuie anchetat şi sancţionat de autorităţi.

În plus, Dănciulescu susţine că niciun stelist nu i-ar fi făcut atât de mult rău rivalei Dinamo dacă ar fi avut puterea lui Cortacero, spre deosebire de Negoiţă care a făcut şi lucruri bune în ”Ştefan cel Mare”, dar care nu şi-a găsit persoanele potrivite cu care să colaboreze în unele momente.

”Nu există grad de comparaţie. Negoiţă a făcut şi lucruri bune pentru Dinamo, din păcate nu şi-a găsit oamenii potriviţi în unele momente. Cortacero? E ceea ce nu şi-a dorit nimeni! Nici dacă venea un stelist şef la Dinamo, nu făcea ce a făcut el. Omul ăsta trebuie anchetat, organele abilitate trebuie să ia atitudine. Dacă un român făcea ce-a făcut el într-o ţară din Occident, îl legau din secunda 2!”, a declarat Ionel Dănciulescu pentru Gazeta Sporturilor.

Referitor la derby-ul de România de miercuri, managerul general de la CS Dinamo este dornic de revanşă pentru duelul de anul trecut din semifinalele aceleiaşi competiţii, când, conform acestuia, alb-roşiilor li s-a făcut o mare nedreptate la interpretarea regulamentului în favoarea FCSB-ului, care ar fi trebuit să piardă la masa verde manşa tur (câştigată de ”roş-albaştri” în Ştefan cel Mare cu scorul de 0-3) pentru utilizarea lui Andrei Vlad. 

”Rămâne un derby al orgoliilor. Şi eu sper ca Dinamo să-şi ia revanşa după semifinalele Cupei României de anul trecut. Fiindcă, logic, normal, regulamentar, Dinamo trebuia să fie în finală. Dar nu mai vreau să dezgrop morţii. Trebuia mers la TAS, trebuia mers până în pânzele albe!”, a adăugat ”Dănciu-gol” pentru sursa citată, explicând că decizia de a nu reclama FCSB la TAS nu a avut legătură cu problemele financiare de la Dinamo: ”Nu a fost vorba de bani, nu s-a făcut şi gata! Aşa s-a decis, mă refer la conducerea clubului, eu, repet, aş fi mers până la ultimul cartuş. Fiindcă am fi avut câştig de cauză, pe regulament.”.

Dinamo – FCSB, meci din ”optimile” Cupei României, va fi transmis miercuri de către Look Sport+, începând de la ora 20:30.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele