Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea

Ionel Gane, mulţumit după egalul cu Sepsi. Primele informaţii despre accidentarea lui Nemec

Dinamo Publicat pe 14 feb 2021

Tehnicianul Ionel Gane a declarat, sâmbătă seară, că ar fi “minunat” ca Dinamo să ia fără probleme licenţa, el precizând că este încrezător că se va ajunge la o înţelegere cu Cosmin Contra.

“Noi avem problemele noastre, m-aş bucura să le rezolvăm. Sunt de admirat cei din DDB pentru eforturile făcute. Ar fi minunat să luăm licenţa şi să nu avem probleme. Îl cunosc pe Cosmin Contra, cred că se va ajunge la o înţelegere, nu vrea să facă rău acestui club”, a spus Gane.

În ceea ce priveşte meciul cu Sepsi, terminat la egalitate, scor 0-0, el consideră că rezultatul este echitabil.

”Efortul nostru a fost maxim, am avut multe meciuri în ultimele zile. Rezultatul e echitabil, a fost un meci de luptă, cu o echipă bună. N-au fost multe ocazii, am avut şi noi o situaţie în a doua repriză. Nu ştiu de ce nu ne-ar ajuta acest punct. Sigur, aş fi preferat trei, pentru că am jucat acasă. Dar mai sunt meciuri. I-am zis arbitrului, la pauză, că au fost multe faulturi la Fabbrini. Până la urmă am luat eu cartonaş galben. Nemec? Sper că e doar o contractură, nu leziune musculară. Mi-a făcut semn că poate juca în continuare, înainte să-l schimb. Se întâmplă, mai ales în condiţiile astea grele, iar el dă totul pe teren”.

Dinamo a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu  Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XXIII-a din Casa Liga I.