Ultima oră
Răzvan Lucescu acuză conducerea lui PAOK! Fostul antrenor al formaţiei din Salonic a decis să plece după ce oficialii clubului l-au trădat Răzvan Lucescu acuză conducerea lui PAOK! Fostul antrenor al formaţiei din Salonic a decis să plece după ce oficialii clubului l-au trădat
Gabriel Nedelea s-a despărţit de Steaua şi a semnat cu altă formaţie cu pretenţii din Liga 2 Gabriel Nedelea s-a despărţit de Steaua şi a semnat cu altă formaţie cu pretenţii din Liga 2
Cupa Mondială 2026 | Antrenamentul Portugaliei a fost întrerupt de furtună
Cupa Mondială 2026 | Antrenamentul Portugaliei a fost întrerupt de furtună
Diana Şucu, mesaj pentru Gigi Becali: ”Nu trec neobservate!”

Diana Şucu, mesaj pentru Gigi Becali: ”Nu trec neobservate!”
Rusia revine în competiţile internaţionale! După patru ani de la începutul invaziei asupra Ucrainei, FIFA a decis să ridice interdicţia ţării conduse de Vladimir Putin Rusia revine în competiţile internaţionale! După patru ani de la începutul invaziei asupra Ucrainei, FIFA a decis să ridice interdicţia ţării conduse de Vladimir Putin
Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei

Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei

Ionuţ Badea, exasperat de prestaţia jucătorilor săi. ”Moral, evident că ne gândim la ce e sub noi în clasament”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 16 apr 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20676453/1/badea.jpg

Sepsi Sfântu-Gheorghe a învins la ultima fază pe UTA Arad, scor 1-0, graţie unui gol semnat de Mihai Bălaşa, în minutul 90+3. Confruntarea s-a putut vedea în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay. În urma acestui rezultat, trupa lui Cristiano Bergodi urcă pe primul loc în play-out.

Covăsnenii au dominat mare partide din meci, dar s-au lipit de gol când nu mai sperau. Ionuţ Badea are motive serioase de îngrijorare, defensiva a fost depăşită de multe ori şi doar norocul a făcut ca diferenţa de scor să nu fie mai mare. De asemenea, nici compartimentul ofensiv nu a livrat prea mult lucruri notabile în acest meci.

„Am avut un început bun în repriza a doua. Lucrurile s-au îndreptat către o luptă surdă cu mingi mai lungi, cu densitate mai mare, pe care Sepsi a câştigat-o in extremis. Când nu reuşeşti să câştigi o partidă, lupta te duce până la final pentru a salva un punct. Lucrurile s-au dus către o luptă la jumătatea terenului. Ambele formaţii au încercat să dea lovitura. Rămâne dezamăgirea că în urma unei lupte pe care ar fi trebuit să o ducem până la capăt nu am luat niciun punct.

Moral, evident că ne gândim la ce e sub noi în clasament. Se pot întâmpla multe lucruri.

Speram la un rezultat bun pentru a reveni în lupta pentru primele două locuri. Dacă în prima repriză fructificam măcar una dintre cele trei situaţii clare, altfel s-ar fi jucat meciul”,
a spus Badea, la finalul partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele