Ultima oră
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV
Mihai Stoica, reacţie după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV Mihai Stoica, reacţie după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV
Patrik Schick şi-a anunţat retragerea de la naţională. ”În fotbalul ceh trebuie să se schimbe multe lucruri” Patrik Schick şi-a anunţat retragerea de la naţională. ”În fotbalul ceh trebuie să se schimbe multe lucruri”
LIVE TEXT | Ecuador – Germania 1-1. Sud-americanii egalează rapid LIVE TEXT | Ecuador – Germania 1-1. Sud-americanii egalează rapid
LIVE TEXT | Curacao - Coasta de Fildeş 0-1. Deschidere rapidă de scor LIVE TEXT | Curacao - Coasta de Fildeş 0-1. Deschidere rapidă de scor

Ionuţ Badea, revoltat de cum a abordat Dinamo duelul cu UTA: „Joacă în semicerc ca la handbal!”

UTA Arad Publicat de Răzvan Cîrceag pe 13 feb 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20603214/1/badea.jpg

Dinamo a luptat eroic în faţa celor de la UTA şi a obţinut un punct, scor 0-0. „Câinii” au terminat meciul în 9 oameni.

  • Duelul a fost transmis în direct pe Look Sport+ şi platforma online PrimaPlay.ro.

Ionuţ Badea, proaspăt instalat pe banca arădeană, a trasat concluziile după această confruntare şi s-a arătat intrigat de felul cum au decis cei de la Dinamo să joace astăzi.

„Pentru noi este un semieşesc în momentul în care adversarul joacă cu doi oameni în minus. Nu am avut ocazia să pregătesc echipa ofensiv împotriva unei echipe care joacă în semicerc ca la handbal. Au fost momente pe care nu le-am gestionat bine, nu ne-am adaptat. În 11 la 11, am avut o ocazie de unu la unu cu portarul, plus un gol valabil, dacă nu mă înşel, poate şi penalty. 

Sunt evenimente care pot influenţa sau schimba rezultatul unui meci. Nu putem să negăm că au fost nouă jucători care au şutat la poartă, dar nu a fost de ajuns. Era normal să venim cu centrări din lateral, ceea ce nu s-a întâmplat, iar acest lucru a făcut să nu plecăm cu trei puncte. Îmi pare rău pentru publicul arădean, speram la o victorie. Mă declar satisfăcut pe jumătate. Speram la trei puncte, dar am luat doar unul.

Nu ştiu dacă e un tipar. Faptul că nu am reuşit să marcăm azi a fost şi din cauza defensivei lui Dinamo. S-au apărat, nu au făcut greşeli. Ocaziile pe care le-am avut nu le-am fructificat. Au fost bare, chiar şi un gol valabil, dar mă rog. Obiectivul play-off-ului este întotdeauna acolo, cât timp sunt şanse. Nu facem mare tam-tam în sensul ăsta”, a declarat Ionuţ Badea. 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele