VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Italienii, dezmăgiţi de Man şi Mihăilă după ultimul meci al Parmei

Stranieri Publicat pe 28 feb 2024

Parma e reuşit doar un egal în partida de marţi, 27 februarie, disputată pe teren propriu cu Cosenza, scor 1-1.

Man şi Mihăilă, criticaţi de presa italiană

Parma a reuşit să deschidă scorul rapid, în minutul 2, prin golul înscris de Wylan Cyprien. Oaspeţii au reuşit să egaleze până în pauză, iar Parma a rămas în 10 oameni în minutul 73, după eliminarea lui Botond Balogh.

S-a încheiat 1-1, iar Parma rămâne liderul din Serie B, cu 56 de puncte, la 6 lungimi de Cremonese, care ocupă locul secund.

Mihăilă a fost schimbat după mai puţin de o oră de joc, iar Man a jucat până în minutul 85. Dennis Man putea da lovitura pe final pentru echipa sa, însă acesta a lovit bara.

Prestaţiile celor doi internaţionali români i-au dezamăgit pe italieni, care i-au criticat într-o publicaţie locală.

"Eroarea lui Man a cântărit greu. Cu siguranţă va visa acea bară la noapte. Un jucător cu bagajul său tehnic din acea poziţie poate şi trebuie să facă ceva mai mult.

Spre deosebire de acum câteva săptămâni, când putea face totul, acum pare să fi intrat într-o uşoară fază de declin fiziologic. Schimbat în minutul 85 cu Charpentier", au scris cei de la Parma Live, care i-au acordat nota 5,5.

Mihăila nu a scăpat de criticile italienilor care au susţinut că acesta are momente cand nu se mai vede în joc.

"Se mişcă mult între linii, iar startul său este foarte pozitiv. Pe măsură ce minutele trec, el dispare din ce în ce mai mult de pe radar şi îşi pierde din incisivitate. Schimbat în minutul 59 cu Bonny", a afirmat sursa citată anterior, care l-a notat cu 5,5.