LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

Jucătorul cu sute de meciuri în Liga 1 a dezvăluit două blaturi uriaşe

Superliga Publicat pe 21 feb 2023

Claudiu Voiculeţ (37 de ani), fost jucător la echipe precum Farul, Internaţional Curtea de Argeş, Pandurii, CFR Cluj şi ASA Târgu Mureş, a dezvăluit că finala Cupei României din 2005, Dinamo – Farul 1-0, a fost un blat.

Voiculeţ a recunoscut că din cauza faptului că s-a îmbolnăvit de hepatită, după semifinale, nu a fost introdus pe teren în ultimul act al Cupei României.

Claudiu Voiculeţ, la momentul adevărului

”Şi ăla a fost la fel (n.r. - ca Viitroul - ASA Tg.Mureş). Am avut o problemă atunci. Am jucat semifinala cu Craiova, dar am făcut o hepatită şi n-am prins finala. Mă şi gândeam… Cum poţi să munceşti atât, să ajungi în finală… Ştiu discuţii.

A venit cineva de la Dinamo şi a zis: «Bă, staţi, bă, liniştiţi că e deja rezolvat!». Să munceşti un an întreg şi să ajungă să… pentru ce?! Pentru bani?! Câţi bani?! Ce bucurie e aia?”, a povestit Claudiu Voiculeţ pentru Gazeta Sporturilor.

Acelaşi jucător a mărturisit că Viitorul Constanţa – ASA Târgu Mureş 6-1, din play-off-ul sezonului 2015-2016, a fost un meci trunchiat. Fostul mijlocaş a relatat cum a ieşit de pe teren, în minutul 57, ca să nu mai participe la blatul respectiv.

”Aaaaaa. Am vrut să ies la pauză la meciul ăsta. Şi am ieşit în minutul…nu mai ştiu (n.r. - Voiculeţ a ieşit în minutul 57). Am mers cu echipa, nu mai ştiu cine era antrenor (n.r. - George Ciorceri). Ăla a fost, da. Suna telefonul cu o seară înainte ca să bage toţi la…da..”, şi-a amintit Voiculeţ pentru sursa citată.

• 25 de goluri a reuşit Claudiu Voiculeţ în Liga 1, în 288 de meciuri.

Sursa foto: Sport Pictures