Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

Jucătorul de naţională adus gratis în această vară ar putea pleca din SuperLiga! Clubul poate face o super afacere ce ar reprezenta o adevărată lovitură financiară

Oțelul Galați Publicat de Prima Sport pe 5 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Joao Paulo ar putea pleca de la Oţelul după aproximativ 2 luni.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/40006/22154472/1/fc-arges-sc-otelul-galati-superliga-superbet-18-08-2025.jpg

Joao Paulo a semnat cu Oţelul la începutul lunii iulie, liber de contract după despărţirea de formaţia moldoveană Sheriff Tiraspol. Mijlocaşul central a bifat până acum 6 apariţii în tricoul trupei de pe malul Dunării şi a impresionat rapid, reuşind să îşi treacă în cont un gol şi 2 pase decisive.

Acum, internaţionalul din Insulele Capului Verde ar putea pleca de la galaţi, fiind dorit de un club din Vest. Potrivit Fanatik. Joao Paulo a atras atenţia conducerii lui Slask Wroclaw, gruparea ce în momentul de faţă ocupă locul 3 în liga a doua din Polonia, echipă ce trage la promovarea în Ekstraklasa.

Oficialii Oţelului au însă pretenţii destul de mari în ceea ce priveşte preţul de plecare al mijlocaşului în vârstă de 27 de ani. Aşadar, polonezii trebuie să achite suma de 1 milion de euro dacă vor să îl transfere pe Joao Paulo de la Galaţi.

În cazul în care jucătorul se va califica la Campionatul Mondial din 2026 cu reprezentativa ţării sale, acolo unde este foarte aproape să realizeze acest lucru, Oţelul va încasa de la FIFA aproximativ 600.000 de euro.

Cu 3 meciuri rămase de disputat din preliminariile pentru Campionatul Mondial, Naţionala Capului Verde se află pe locul 1 în Grupa D, cu 16 puncte, la o singură „lungime” de ocupanta locului secund, Camerun. Următoarele clasate sunt Libiga, cu 11 puncte, Angola cu 7 puncte, Mauritius cu 5 puncte şi Wswatini cu 2 puncte.

Rămâne de văzut dacă oficialii Oţelului vor ajunge la un numitor comun cu cei polonezi în privinţa transferului lui Joao Paulo.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Oțelul Galați

Ultimele articole Toate articolele