E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului
LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc reduce din diferenţă LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc reduce din diferenţă
Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open
Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar

Juventus a făcut prima mutare importantă a verii! 'Bătrâna Doamnă' şi-a asigurat serviciile unui titular în naţionala Spaniei

Juventus Publicat de Andrei Ionascu pe 15 iun 2021

Juventus Torino a obţinut in extremis calificarea în grupele Ligii Campionilor, după ce s-a clasat pe locul 4 în Serie A. După un sezon dezamăgitor, 'Bătrâna Doamnă' a schimbat antrenorul, Massimiliano Allegri în locul lui Andrea Pirlo. Astăzi, Juventus a anunţat prelungirea împrumutului atacantului spaniol Alvaro Morata (28 de ani), de la Atletico Madrid.

Morata are contract cu Atletico Madrid, campioana Spaniei, până în vara anului 2023.

În sezonul 2020-2021, Alvaro Morata a reuşit 20 de goluri şi 12 pase decisive pentru Juventus în 44 de meciuri, în toate competiţiile. A impresionat în Liga Campionilor, cu 6 goluri în 8 partide.

Luni, 14 iunie, Morata a fost titular pentru Spania în primul meci de la EURO 2020, 0-0 cu Suedia, în grupa E. Atacantul a jucat până în minutul 66.

“Juventus şi-a exercitat opţiunea de prelungire a împrumutului internaţionalului spaniol, pentru încă un sezon (2021-2022). Clubul Atletico Madrid îi urează mult succes lui Alvaro Morata”, se arată într-un comunicat.

Atletico Madrid l-a cumpărat pe Alvaro Morata în vara anului 2020, de la Chelsea, pentru 35 de milioane de euro, apoi l-a împrumutat la Juventus.

45 de milioane de euro este cota de piaţă a lui Alvaro Morata, potrivit Transfermarkt.