Ultima oră
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB
Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor

Keşeru, gol contra fostei sale echipe. ”Atâta timp cât am plăcere nu o să mă retrag”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 16 oct 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20890220/1/keseru.jpg

FCSB s-a impus cu scorul de 2-1, pe teren propriu, contra celor de la UTA Arad, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii. Este a treia victorie consecutivă în campionat pentru formaţia din Capitală. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

Claudiu Keşeru a marcat contra fostei sale echipe, însă a fost insuficient ca cei de la UTA să plece cu măcar un punct. Experimentatul atacant a declarat că se simte bine şi nu se gândeşte în viitorul apropiat la retragere.

”A fost o revedere foarte plăcută, chiar dacă a fost un moment mai puţin bun prin care ei trec. Am încercat să le zic câte un cuvânt pe suflet. L-am văzut pe Olaru foarte abătut, dar evoluţia lui mi-a arătat că poate să treacă peste aceste lucruri.

Eu sunt aici, mă pregătesc foarte bine, fac tot ceea ce ţine de mine, dar antrenorul decide când să mă introducă.

Astăzi mi-am dorit să marchez, dar nu am sărbătorit golul din respect pentru acest club şi pentru suporteri. Mi-am făcut scenariul în cap Atâta timp cât simt că pot şi am emoţie când joc, nu o să mă opresc. Cele 10 minute pe care le joc în ultimul timp, îmi dau viaţa. Cât se apelează la mine, eu intru cu determinare.

Să mă retrag? Doamne Fereşte! Parametrii pe care îi am şi tot ce fac, atâta timp cât am plăcere nu o să mă retrag.

 (n.r. despre plecarea de la UTA), nu am venit aici pentru bani, e cel mai mic contract al meu, dar în momentul în care în decembrie se va termina, vom discuta”
, a spus Keşeru, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele