Ultima oră
Rusia revine în competiţile internaţionale! După patru ani de la începutul invaziei asupra Ucrainei, FIFA a decis să ridice interdicţia ţării conduse de Vladimir Putin Rusia revine în competiţile internaţionale! După patru ani de la începutul invaziei asupra Ucrainei, FIFA a decis să ridice interdicţia ţării conduse de Vladimir Putin
Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei

Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer

Keşeru ştie ce va face după cariera de fotbalist: "Avem un acord!"

UTA Arad Publicat pe 31 mai 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20725473/1/kes.jpg


Claudiu Keşeru (35 de ani) are viitorul stabilit, după ce va renunţa la cariera de jucător profesionist. Atacantul are în plan să devină directorul sportiv al celor de la UTA Arad, ultima echipă din CV-ul său.
 
Anunţul a venit de la Alexandru Meszar, unul dintre acţionarii de la UTA, care a negociat de mai multă vreme cu Keşeru:
 
"Ne dorim. Am discutat şi acest aspect. Demult ne dorim să avem un director sportiv cu CV bogat care vine chiar din iarbă. Am discutat această problemă, este reală şi ne-am bucura. Claudiu şi-a dat şi un acord de principiu în acest sens", a spus Meszar în conferinţa de presă în care Keşeru a fost prezentat oficial.
 
Atacantul Claudiu Keşeru, în vârstă de 35 de ani, care a evoluat sezonul trecut la FCSB, va semna un contract valabil pe două sezoane cu opţiune de prelungire pe încă unul, cu UTA, a anunţat gruparea arădeană.
 
"Ma bucur să fiu astăzi aici, este primul moment de relaxare după aproape şase luni şi mă bucur că într-un final am reuşit să-mi decid viitorul şi mă bucur că astăzi suntem reuniţi aici. Mă alătur unui proiect extrem de interesant al unui club de tradiţie, un oraş care este însetat de performanţă, am văzut această echipă de la începutul anilor 2000 când am început la FC Bihor. În plus, este practic regiunea mea unde cunosc mentalitatea, cunosc oamenii şi vreau să vă asigur că indiferent ce se va întampla pe teren eu voi da tot ce am!", a declarat Keşeru.
 
Născut pe 2 decembrie 1986, Keseru a început fotbalul la FC Bihor Oradea, apoi a făcut pasul în Franţa, la Nantes. A mai trecut în carieră pe la  FC Libourne-Saint-Seurin, Tours, Angers şi Bastia (toate din Franţa), Steaua Bucureşti, Al-Gharafa, Ludogoreţ şi FCSB.
 
Pentru selecţionata României a evoluat în 47 de meciuri şi a marcat 13 goluri. 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele