Ultima oră
LIVE TEXT | Ecuador – Germania 1-1. Sud-americanii egalează rapid LIVE TEXT | Ecuador – Germania 1-1. Sud-americanii egalează rapid
LIVE TEXT | Curacao - Coasta de Fildeş 0-1. Deschidere rapidă de scor LIVE TEXT | Curacao - Coasta de Fildeş 0-1. Deschidere rapidă de scor
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV
Mihai Stoica, reacţie după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV Mihai Stoica, reacţie după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV
Patrik Schick şi-a anunţat retragerea de la naţională. ”În fotbalul ceh trebuie să se schimbe multe lucruri” Patrik Schick şi-a anunţat retragerea de la naţională. ”În fotbalul ceh trebuie să se schimbe multe lucruri”

Koeman: "Este incredibil! Toţi ştiu, dar noi jucăm în continuare!" Olandezul a explicat de ce l-a lăsat pe Messi "acasă" pentru meciul cu Dinamo Kiev

Champions League Publicat pe 23 nov 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/19626671/1/messi.jpg

Barcelona a făcut deplasarea în Ucraina pentru meciul cu Dinamo Kiev, iar din lotul catalanilor nu au fac parte Leo Messi şi Frenkie De Jong. Koeman a decis să-i menajeze pe cei doi, iar olandezul şi-i explicat hotărârea la conferinţa de presă premergătoare meciului.

  • Dinamo Kiev - Barcelona e LIVE pe Look Sport+, marţi, de la 22:00.

Mesajul lui Koeman s-a vrut şi un protest la adresa oficialilor din fotbal din cauza programului extrem de încărcat al echipelor de top din aceste luni. Koeman, dar şi alţi antrenori din prim-plan, au comentat în termeni duri în ultimele săptămâni faptul că echipele lor sunt nevoite să joace câte trei meciuri pe săptămână, astfel încât competiţiile să poată fi duse la bun sfârşit.

"Am decis să nu-i luăm pe Leo şi De Jong cu noi pentru că situaţia din Champions League e bună şi se pot odihni! Au jucat multe meciuri. Se vorbeşte prea mult despre Messi. El a avut mereu o influenţă mare asupra succesului clubului şi va continua să o aibă. Credem că e un moment bun ca ei să se odihnească. Au jucat în fiecare meci şi aproape toate minutele şi au fost nevoiţi să călătorească mult.

Uneori trebuie să protejezi jucătorii pentru că programul e incredibil. Este imposibil să ne ţinem jucătorii în formă şi uitaţi cazul lui Sergi Roberto. Dacă e accidentat este din cauza numărului mare de meciuri pe care le-a jucat.

Sau Ansu Fati... Toată lumea o ştie, dar noi trebuie să jucăm în continuare. Este incredibil. E momentul ca toată lumea să se gândească la asta... FIFA, UEFA...
", a declarat Koeman la conferinţa de presă premergătoare meciului cu Dinamo Kiev.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri