VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV

La 59 de ani, Evander Holyfield revine în ring, după un deceniu de absenţă

Box Publicat de Daian Cutu pe 7 sep 2021

Evander Holyfield, care în curând va împlini 59 de ani şi nu a mai urcat în ring de peste 10 ani, revine în competiţie, sâmbătă, la meciul cu brazilianul Vitor Belfort, 44 de ani, într-un meci demonstrativ.

El va boxa în locul lui Oscar De La Hoya, 48 de ani, care urma să revină în ring, dar s-a retras după ce s-a îmbolnăvit de Covid-19.

Meciul va avea loc în Florida, după ce autorităţile din California, unde urma să aibă loc întâlnirea, nu au autorizat evenimentul. Formatul este alcătuit din opt reprize de câte 2 minute.