"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.
FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară

Laszlo Balint a rămas impresionat de Mioveni: „Ţin să îl felicit pe Pelici! A fost foarte greu”

Superliga Publicat de Răzvan Cîrceag pe 6 nov 2021

CS Mioveni şi UTA Arad au remizat 0-0, în cadrul unei noi etape din Casa Liga 1. Partida a fost transmisă în direct pe Look Sport şi PrimaPlay.ro.

Antrenor arădenilor, Laszlo Balint, a fost prezent la declaraţii la finalul întâlnirii, unde a analizat jocul prestat de echipa sa şi a avut numeroase cuvinte de laudă la adresa adversarilor.

„Trebuie să luăm părţile pozitive din acest meci, chiar dacă frustrările rămân. Am întâlnit o echipă extrem de arţăgoasă şi organizată. Ţin să îl felicit pe Pelici, pentru că reuşeşte să joace foarte eficient. Chiar şi aşa, am reuşit să ne creăm ocazii foarte importante. Am suferit la finalizare, aşa se întâmplă în fotbal. Gazdele au venit pe venit cu nişte ocazii şi puteam fi taxaţi pe final. Putem spera la mai mult în acest sezon.

Ţin să-I felicit pe băieţi pentru modul cum au abordat acest meci. Au fost foarte motivaţi, determinaţi. Din păcate am reuşit să obţinem un singur punct. Este păcat de sudoarea pe care o lăsăm pe teren. Mioveni a reuşit să închidă foarte bine spaţiile. Cel puţin în ultimele 25-30 de minute, a fost foarte greu să ajungem la poarta lor.

Suntem pe pluş faţă de sezonul trecut, atât din punct de vedere al jocului, cât şi al punctelor. Suntem în grafic. Trebuie să ne concentrăm la programul pe care îl vom avea, începe returul. O să jucăm numai cu formaţii de play-off”, a declarat Balint la finalul partidei.