Ultima oră
Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni
Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei

Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei
Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga

Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga
Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”

Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”
Handbal feminin | România, victorie la scor contra Canadei în primul meci de la Campionatul Mondial U20 din China

Handbal feminin | România, victorie la scor contra Canadei în primul meci de la Campionatul Mondial U20 din China
Jose Mourinho a dezvăluit motivul pentru care s-a întors la Real Madrid: ”Ce m-a făcut să revin?” Jose Mourinho a dezvăluit motivul pentru care s-a întors la Real Madrid: ”Ce m-a făcut să revin?”

Laszlo Balint a renunţat la menajamente. ”Am fost penibili cu toţii”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20997834/1/balintuta.jpg

Nicolae Dică a mai făcut un pas spre evitarea retrogradării. CS Mioveni a învins UTA, scor 2-1, la Arad, în direct la Prima Sport 2, şi s-a apropiat la doar cinci puncte de echipa antrenată de Laszlo Balint.

Antrenorul arădenilor a avut un discurs dur şi nu s-a menajat nici pe el, pentru eşecul contra ”lanternei roşii”.

”Le-am şi spus acum băieţilor că poţi să începi prost, să fii condus şi să revii, cum s-a întâmplat la Craiova, dar a doua oară nu-ţi mai iese. Aici îmi reproşez că am început foarte prost acest joc, chiar dacă am pus presiune. Am avut faze fixe, dar şi aici atitudinea face diferenţa, depinde de cum ataci zona. Dar, am văzut jucători pasivi, nu mi-au arătat că vor să ajungă la minge, în general a fost multă pasivitate la abordarea duelurilor.

Au fost mulţi jucători sub nivelul importanţei acestui joc, aici e durerea mea cea mai mare. Adversarul, aflat într-o situaţie mult mai nefericită decât a noastră, şi-au dorit mai mult. Ştiu că folosesc un clişeu, dar asta s-a întâmplat la începutul meciului. Am reacţionat la pauză, dar, repet, nu merge se revii mereu, mai ales că adversarul a avut 0-2, după un penalty făcut cumva iresponsabil. Trebuie să băgăm capul în pământ, să acceptăm că azi la prima treime a meciului am fost penibili cu toţii, în frunte cu mine. E un moment în care nu avem scuză, dar nu vreau să aruncăm prosopul.

Dacă am fi câştigat acum, nu puteam spune că suntem salvaţi”
, a răbufnit Balint, după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele