Ultima oră
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB
Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor
Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion” Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion”
Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA
Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi” Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi”
O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite

Laszlo Balint, afectat de eşecul cu Petrolul. ”O înfrângere foarte dureroasă pentru noi!”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 5 nov 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20910686/1/balintuta.jpg

Laszlo Balint, antrenorul echipei UTA Arad, a declarat sâmbătă, după înfrângerea suferită în meciul cu Petrolul, că timpul îi presează pe arădeni şi important este să fie câştigate puncte.

”Avem foarte mult de muncă. O înfrângere foarte dureroasă pentru noi. Am avut momente când construcţia a fost greoaie, suferim la zona de finalizare. Sunt şi lucruri pozitive pe care trebuie să le reţinem. E nevoie de muncă, e nevoie şi mai mult de încredere. Primul gol, la acel penalti acordat de VAR, a venit de nicăieri. Până atunci controlasem meciul, după aceea băieţii au căzut.

Trebuie să avem încredere, mai sunt multe puncte în joc şi vom încerca să facem tot ce putem pentru a scoate echipa din această situaţie. Timpul ne presează şi e important să facem puncte. Atitudinea din această seară e un semn bun. Sunt şi probleme medicale pe nişte poziţii unde nu avem dubluri, nu prea avem soluţii”
, a declarat Laszlo Balint.

Echipa Petrolul Ploieşti a învins sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, pe UTA Arad, într-un meci al etapei a 17-a din Superligă.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele