Ultima oră
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Laszlo Balint, deranjat de golul încasat de elevii săi. Toni Petrea, mulţumit de rezultat. Reacţiile antrenorilor după UTA - FCSB 0-1

FCSB Publicat pe 13 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/20062630/1/petrea1-1.jpg

Tehnicianul echipei FCSB, Anton Petrea, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu UTA Arad, scor 1-0, că formaţia sa şi-a creat ocazii pe care le-a tratat cu lejeritate şi că după eliminarea de la gazde le-a cerut elevilor săi să trateze jocul ca şi cum adversarii ar fi în formulă completă.

“Important e că am reuşit să câştigăm. Ne-am creat o sumedenie de ocazii în repriza a doua şi le-am tratat cu lejeritate. Trebuie să învăţăm din asemenea jocuri, în care trebuie să decizi milt mai repede, când ai ocazii să fructifici. I-am atenţionat la pauză să tratăm meciul la fel de serios, că jucăm 11-11”, a spus Petrea, la finalul jocului.

De cealaltă parte, Laszlo Balint a declarat că este deranjant faptul că UTA Arad a primit gol dintr-o situaţie analizată, de la unul dintre cei mai scunzi jucători de pe teren, iar acesta a înscris cu capul.

“Pentru mine este foarte deranjant pentru că pe o situaţie analizată am primit gol de la unul dintre cei mai scunzi jucători de pe teren, Moruţan, cu capul. E o naivitate din partea noastră. I-am lăsat pe adversari să-şi creeze ocazii. Victoria adversarilor nu poate fi pusă la îndoială, îi felicit. Până la marcarea golului şi până la eliminare jocul a fost echilibrat. În a doua repriză, cei de la FCSB s-au jucat cu ocaziile, am evitat o umilinţă.”, a afirmat Balint.

Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii I. Golul a fost marcat de Moruţan, în minutul 40.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 43, când a fost eliminat Damian Isac după ce a primit  al doilea cartonaş galben.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele