Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech

Laszlo Balint, dezamăgit de meciul cu ”U” Cluj. ”O primă repriză catastrofală”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 24 iul 2022

Universitatea Cluj şi Universitatea Craiova au terminat indecis, scor 1-1, meciul de la Cluj, disputat duminică, în a doua etapă a Superligii. Ambele echipe au câte două puncte în clasament după primele două etape.

Laszlo Balint s-a declarat dezamăgit de rezultat şi a punctat faptul că elevii săi au făcut o primă repriză extrem de modestă, fiind conduşi la pauză, după reuşita lui Filip.

"A fost un meci extrem de dificil, cu un adversar foarte motivat. O primă repriză catastrofală, iar cauza e nivelul de angajament, atitudinea, determinarea, concentrarea.

Prima fază fixă e gol. Asta nu poţi face dacă ai pretenţii la tofeu, pentru că orice adversar poate avea faze fixe cu tine.

În repriza a doua ne-am mai reglat şi am dat gol, dar nu a fost suficient. Sunt dezamăgit de primul 11, dar echipa a reacţionat a doua repriză. Din păcate, nu am reuşit să întoarcem rezultatul şi avem doar două puncte în două etape",