Ultima oră
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele

Laszlo Balint, enervat la culme, de modul în care a pierdut cu FC Argeş. ”Nu înţeleg de ce nu putem fi consecvenţi principiilor noastre!”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19926212/1/balint.jpg

FC Argeş a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a 18-a din Casa Liga 1, în care a revenit de la 0-1. În minutul 56, de la UTA a fost eliminat Benga. Gazdele au deschis totuşi scorul în minutul 85, prin Roger. FC Argeş a revenit şi s-a impus datorită golurilor marcate de Palic ’87 şi Deslandes ’90.

Laszlo Balint nu îşi explică modul în care echipa sa a pierdut, după ce a condus cu 1-0, graţie reuşitei din minutul 85. Tehnicianul a punctat faptul că devine îngrijorat de situaţia arădenilor, care continuă seria modestă începută la finele anului trecut.

„Nu găsesc explicaţii, de ce acel blackout, e păcat de efortul făcut. A fost un meci controlat autoritar. Sunt greşeli de neexplicat. Situaţia devine îngrijorătoare pentru mine, nu înţeleg de ce nu putem fi consecvenţi principiilor noastre.

A fost ca la copii şi juniori. Au pus mingea la centru şi au marcat. Trebuie să recuperăm punctele, trebuie să ne recuperăm mental. Să ridicăm capul din pământ, să fim bărbaţi şi să înţeleg unde am greşit. Acest blackout ne-a costat”, a declarat Balint, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele