Ultima oră
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele

Laszlo Balint, euforic, după ce a spart seria de meciuri fără victorie a celor de la UTA. ”Avem nevoie de continuitate, de o succesiune de rezultate bune”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 19 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19911172/1/balint.jpg

UTA Arad sparge seria rezultatelor negative, graţie unui succes pe terenul celor de la FC Voluntari, cu scorul de 1-0. Unicul gol a venit la ultima fază, fiind semnat de Erico da Silva, după un corner.

Laszlo Balint a reuşit să spargă gheaţa, după şase partide fără victorie în Casa Liga 1. Tehnicianul arădenilor şi-a felicitat elevii pentru atitudinea arătată şi pentru faptul că nu au renunţat pe final de joc, când totul părea să ducă spre o remiză fără goluri.

„Principalul merit al nostru este că am crezut până în ultimul minut, chiar dacă jocul nu a fost strălucit. Este o adevărată descătuşare. În primul rând ca rezultate, dar astea ne ajută să creştem.

Avem nevoie de continuitate, de o succesiune de rezultate bune, ca să putem să ne stabilizăm într-o zonă mai liniştită.

O victorie fantastică pentru noi. La momentul ăsta, cu excepţia a trei, patru echipe, fiecare meci stă sub semnul echilibrului.

Jocul a fost decis dintr-o fază fixă. Meritul este că am crezut până în ultima secundă. Am ştiut că trebuie să vină şi un gol, că trebuie să ne descătuşăm.

La faza aia, poate că opt din zece arbitri ar fi dat 11 metri. Important este că am trecut şi peste acel moment”,
a declarat Laszlo Balint, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele