Ultima oră
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele

Laszlo Balint nu concepe paşi greşiţi cu FC Argeş. ”Nu suntem deloc mulţumiţi cu această postură, chiar dacă în clasamentul general suntem undeva la mijloc”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 21 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19923411/1/bali.jpg

  • UTA - FC Argeş, duminică, ora 16:30, în direct pe Look Sport+.

Laszlo Balint are o misiune clară în partida cu FC Argeş. Tehnicianul celor de la UTA trebuie să spargă seria de coşmar a echipei sale, care a înregistrat patru eşecuri la rând şi a căzut semnificativ în clasament.

Pe de altă parte, piteştenii sunt de asemenea în foame de puncte şi vin la Arad după patru jocuri fără eşec, în care au marcat şase puncte.

„Sâmbătă avem oportunitatea de a lega două victorii. Ne dorim foarte mult acest lucru, ne dorim foarte mult să continuăm acest traseu pozitiv. Din multe puncte de vedere am cunoscut o creştere şi în ceea ce priveşte consistenţa jocului şi, din fericire, a venit şi o victorie de care aveam foarte mare nevoie. Însă, pe lângă faptul că ne dorim foarte mult cele trei puncte, ne dorim şi să scăpăm de postura ingrată de deţinătoare a ultimei poziţii într-un clasament al jocurilor disputate pe propriul stadion.

Nu suntem deloc mulţumiţi cu această postură, chiar dacă în clasamentul general suntem undeva la mijlocul clasamentului, pe o poziţie ce ne dă speranţe pentru viitor. Aşadar, suntem foarte motivaţi din acest punct de vedere. Chiar am discutat cu băieţii înaintea antrenamentului, le-am spus că e foarte important ca UTA să fie UTA şi la Arad. Cu toate că ne lipseşte foarte mult acea energie a suporterilor pe care o primeam din tribune, nu putem să transformăm acest aspect într-un alibi. Vrem să rămânem pe această traiectorie ascendentă în ceea ce priveşte jocul şi, bineînţeles, obiectivul nostru principal este obţinerea celor trei puncte cu FC Argeş”
, a spus Balint, înainte de partida cu FC Argeş.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele