Ultima oră
Afacerea verii! City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League

Afacerea verii! City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League
Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei
Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt
Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!” Rusia iese la atac după decizia lui Emil Boc în cazul gimnaştilor ruşi care vin la Cluj: ”Asta o va aştepta pe România!”
FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului FCSB a plecat în cantonamentul din Olanda! Decizia luată de Florin Tănase după ce a refuzat prelungirea contractului
Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

Două transferuri anunţate la FCSB: ”El doreşte să vină!” | VIDEO EXCLUSIV

Laszlo Balint se teme serios de partida cu FCSB. ”Cel puţin pe hârtie, raportul de forţe este dezechilibrat”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 3 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19638358/1/balint.jpg

UTA Arad se pregăteşte pentru un nou meci foarte greu în Casa Liga 1, după ce runda trecută au reuşit să învingă chiar pe terenul campioanei CFR Cluj, graţie unui gol semnat de Hora.

Laszlo Balint a prefaţat partida cu FCSB, liderul din campionat. Antrenorul momentului consideră că între cele două echipe este un dezechilibru de forţe, în favoarea formaţiei din capitală, care şi-a regăsit echilibrul graţie lui Toni Petrea.

„Într-adevăr, se pare că echipa şi-a găsit echilibrul cu Toni Petrea pe bancă. Sau cel puţin asta spune exprimarea echipei despre adversarul nostru de sâmbătă. Au mod simplu şi rapid să ajungă la poarta adversă, să-şi creeze ocazii, au o forţă ofensivă de invidiat, dar sunt foarte bine puşi la punct şi în ceea ce priveşte partea defensivă. Este clar că este o echipă foarte bună, cea mai în formă echipă din Liga 1 la momentul la care vorbim. La cum arată clasamentul, dar şi jocul ei, FCSB este favorită la titlu şi favorită inclusiv la câştigarea Cupei.

Dar FCSB nu e de ieri de azi, echipa se bate la câştigarea tuturor trofeelor puse în joc pe plan intern. E un pic ilogic să  vorbim noi despre obiectivele lor, fiind evidend că au nişte jucători cu o calitate individuală certă, indiferent de ce compartiment vorbim. Sunt jucători care au fost convocaţi la echipele naţionale, atât la echipa mare cât şi Under 21, jucători pentru care s-au investit sume mari de bani, inclusiv la nivelul sumelor de transfer. Deci este clar că este o echipă foarte bună, este clar că pleacă cu prima şansă în meciul cu UTA.

Cel puţin pe hârtie, raportul de forţe este dezechilibrat, dar o să facem tot ce ţine de noi să echilibrăm această balanţa. Cred că şi noi suntem într-un moment destul de bun, venim cel puţin în campionat după o victorie nescontată de nimeni (n.a. 1-0 la Cluj, cu CFR), dar în care noi am crezut de la bun început. Apoi am reuşit să ne calificăm fără gol primit şi în Cupă pe un teren deloc uşor şi este evident că abordăm cu încredere această deplasare. Încercăm să scoatem maxim din ce se poate scoate din acest joc”, a declarat Balint, înainte de partida cu liderul.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele